Ponad 180 tysięcy złotych przekazały w tym roku władze Powiatu Nowosądeckiego jednostkom OSP,  GOPR czy WOPR

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Ponad 180 tysięcy złotych przekazały w tym roku władze Powiatu Nowosądeckiego jednostkom OSP, GOPR czy WOPR

Dzięki tym pieniądzom my czujemy się bezpiecznie. Powiat pomaga służbom ratunkowym

2020-12-11 16:21

Ponad 180 tysięcy złotych przekazały w tym roku władze Powiatu Nowosądeckiego dla służb, które są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo. Pomoc trafiła między innymi do jednostek OSP czy ratowników WOPR i GOPR.

Pieniądze przeznaczono przede wszystkim na zakup sprzętu, który jest wykorzystywany przy akcjach ratunkowych, ale też na drobne remonty w remizach czy szkolenie strażaków i ratowników.

Najwięcej pieniędzy trafiło do ochotniczych straży pożarnych. To właśnie one są zazwyczaj pierwsi na miejscu zdarzenia i udzielają pomocy poszkodowanym. Sprzęt, który mają na wyposażeniu szybko zużywa się podczas akcji. Niezbędne jest więc coroczne uzupełnianie i zakupy. Szefowie OSP zgłaszają nam potrzeby sprzętowe, a my staramy się przekazywać dotacje w takiej właśnie wysokości - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

TikTok challenge taneczny | ESKA XD - Fit vlog #12

Samorząd powiatu nowosądeckiego nie zapomniał też o ratownikach wodnych i górskich, którym w tym roku przekazano w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych.  

W tym roku Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 tysięcy złotych. Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe 24 tysiące złotych, Podhalańska Grupa GOPR 3 tysiące złotych, a Grupa Krynicka GOPR 4 tysiące złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE