Duże remonty w bazie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Jest kolejny garaż dla karetek.

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Duże remonty w bazie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Jest kolejny garaż dla karetek.

nowy sącz

Duże remonty w bazie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Jest kolejny garaż dla karetek.

2023-11-15 16:13

Zakończył się kolejny etap prac remontowych w bazie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Tym razem fachowcy zabrali się między innymi za kolejny budynek garażowy, w którym stacjonują trzy zespoły wyjazdowe.

Każde miejsce postojowe ambulansów wyposażono w automatycznie otwierane bramy. To umożliwia szybszy wyjazd do pacjenta. Dużo zmian widać też na budynkach administracji, warsztatów i stacji diagnostycznej, gdzie odnowiono elewacje.

Podczas obecnej kadencji samorządu powiatowego nie tylko wymieniliśmy stare karetki na nowoczesny tabor ale też prowadziliśmy prace remontowe budynków pogotowia, które nie były modernizowane od kilkudziesięciu lat – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Ostatnie prace kosztowały ponad 600 tysięcy złotych, a pieniądze pochodziły z budżetu pogotowia. To jednak nie koniec, bo w planach są kolejne remonty w bazie przy ulicy Śniadeckich.

W planach mamy jeszcze przebudowę całego placu manewrowego i postojowego, który jest pomiędzy budynkami. Plac jest poważnie zniszczony – mówi dyrektor SPR Bożena Hudzik.

Mówi dyrektor SPR Bożena Hudzik

Andrzejki 2023. Andrzej to imię wielu znanych postaci. Sprawdź, co wiesz na temat tego imienia [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Andrzej Sapkowski to popularny autor książek. Jedna szczególnie wybiła się do mainstreamu. Mowa o powieści:

Większe lub mniejsze remonty w ostatnich latach wykonano też w podstacjach sądeckiego pogotowia ratunkowego, które są na terenie powiatu nowosądeckiego.

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe kupuje też nowoczesne karetki, które zastępują najbardziej wysłużone samochody. W ostatnich latach SPR kupiło albo dostało aż 14 nowych pojazdów. Zakup kolejnych jest planowany.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE