Dotykowe monitory, interaktywne tablice i komputery. Szkoły w regionie z nowym sprzętem

2021-02-22 12:18 DR
Nowoczesne wyposażenie trafia do szkół w regionie sądeckim
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Nowoczesne wyposażenie trafia do szkół w regionie sądeckim

Z kolejnych nowoczesnych urządzeń mogą już korzystać uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach koło Nowego Sącza. Tym razem do tej szkoły trafiły interaktywne monitory dotykowe.

Szkła w Marcinkowicach swoją bazę unowocześnia już od wielu lat. Wcześniej zakupiono między innymi tablice oraz rzutniki multimedialne, które ułatwiają prowadzenie zajęć.

Rozwój technologii jest nieustanny. Uczniowie muszą nadążać za zmieniającym się światem i właśnie nasza szkoła im to umożliwia. Mając na uwadze wymagania względem kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, priorytetem jest dla nas nowoczesna baza dydaktyczna-mówi Iwona Sikorska dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach.

Uczniowie tej szkoły mogą też korzystać z bogato wyposażonej pracowni, w której realizowany jest projekt Małopolska Chmura Edukacyjna. W szkole są też dwie nowoczesne pracownie komputerowe.

Nie tylko szkoła w Marcinkowicach może pochwalić się nowoczesnym  wyposażeniem.  Ostatnio 30 nowych komputerów z oprogramowaniem trafiło do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej.   

15 komputerów stacjonarnych z programem Auto Cad do projektowania trafiło do sali informatycznej.  Korzysta z nich młodzież ucząca się w zawodzie Architektura krajobrazu, Technik weterynarii czy Hodowca koni. Natomiast 15 laptopów trafiło do Technikum żywienia i usług gastronomicznych.  To sprzęt ze specjalnym programem kulinarnym -  – mówi Michał Bulzak, dyrektor ZSP w Nawojowej.

Jest szansa,  że w najbliższym czasie ta szkoła będzie mgła kupić  kolejnych 12 laptopów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Morsowanie bez wychodzenia z domu | ESKA XD - Fit vlog #15