Deszcz ze śniegiem, mgły i śliskie ulice. Takie niespodzianki czekają nas wieczorem i nocą

2021-02-19 18:34 DR
Uwaga na pogodę.  Jest nowy alert meteo
Autor: Dariusz Ryś Uwaga na pogodę. Jest nowy alert meteo

Mimo że synoptycy zapowiadają duże ocieplenie, to zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Ci, którzy wieczorem i nocą planują podróż samochodem, muszą się liczyć z problemami na drogach. Winna będzie pogoda. Jest alert meteo.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godziny 18:00 do jutra, 20 lutego do godziny 11:00 w naszym regionie prognozuje się gęste mgły. Kierowcy muszą szczególnie uważać, bo widoczność będzie mocno ograniczona. Miejscami może wynosić od 100 do 200 metrów.

Gęsta mgła to jednak nie jedyny problem, bo nocą w naszym regionie będzie mroźno, a to oznacza śliskie i niebezpieczne drogi.

Synoptycy ostrzegają, że mokre ulice i chodniki wieczorem i nocą będą zamarzać. Temperaturę minimalną prognozuje się na poziomie od minus 7 do minus 3, lokalnie w kotlinach górskich nawet do minus 9.

Czy mamy już dość zimy czy jeszcze nie? Posłuchaj mieszkańców Nowego Sącza

W sobotę chmur będzie jeszcze dużo, miejscami mogą się też utrzymywać mgły. W niedzielę już więcej słońca i cieplej. Przedsmak wiosny mamy poczuć po weekendzie. W przyszłym tygodniu na termometrach nawet do kilkunastu stopni na plusie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nowy Sącz w zimowej scenerii