Darmowe szczepienia przeciw grypie. Gdzie w Nowym Sączu można się zaszczepić?

2021-11-24 8:03
szczepienie
Autor: www.pixabay.com

Ruszyły darmowe szczepienia przeciw grypie. Z akcji może skorzystać każda pełnoletnia osoba. Na szczepienie nie są potrzebne żadne skierowania ani recepty. Zapisać można się w punkcie szczepień. Gdzie znajdziemy je w Nowym Sączu?

5 milionów szczepionek przeciw grypie

W samym mieście działa kilka punktów szczepień przeciw przeciwko grypie. Osoby chętne mogą się zapisać na miejscu. Listę znajdziecie TUTAJ Wystarczy przyjść do punktu szczepień i zgłosić taką chęć. W tym roku do Polski trafi 5 milionów szczepionek przecie grypie, a akcja ma potrwać do końca marca przyszłego roku.

dr Maciej Hamankiewicz: Zaszczepieni powinni mieć przywileje. Oblaliśmy egzaminz pandemii

Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, które potwierdza uprawnienia do bezpłatnego szczepienia przeciw grypie. Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Ważne jest to, że nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami przeciw COVID-19 i przeciw grypie – mówi Aleksandra Kwiecień, rzecznik prasowy małopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Co daje nam szczepienie?

Punkty szczepień mogą zamawiać szczepionki przeciwko grypie w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która następnie dostarczy do nich dawki. Głównym zadaniem szczepionek jest wzmocnienie odporności na wypadek zakażenia wirusem grypy. Szczepienia są skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniu na grypę, jak i też groźnym powikłaniom po chorobie, które mogą nawet doprowadzić do śmierci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE