Czytelnicy mogą się cieszyć. Zobacz jakie prezenty dostała Sądecka Biblioteka Publiczna [ZDJĘCIA]

2021-02-04 8:00

Sądecka Biblioteka Publiczna otrzymała niedawno sporo prezentów. Skorzystają z nich starsi i niepełnosprawni czytelnicy. Na półki biblioteki trafiły między innymi nowe audiobooki, ale to nie wszystko. Prezenty podarowała Fundacja Nowe Kierunki.

Specjalny sprzęt, który ułatwi dostęp do książek osobom starszym i niepełnosprawnym, audiobooki, oprogramowanie do powiększania czytanego tekstu, ale też pętlę indukcyjną, która pomoże niedosłyszącym w lepszym odbiorze dźwięku. Właśnie takie dary przekazała Fundacja "Nowe Kierunki"  Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Pieniądze na zakupy Fundacja zdobyła z konkursu „Małopolska. Kultura Wrażliwa” który realizował Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych prezentów – mówi dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej Marek Rylewicz. - Dzięki temu jeszcze łatwiejszy dostęp do naszych zbiorów będą miały osoby starsze i niepełnosprawne. Otrzymaliśmy ponad 80 audiobooków, które już można wypożyczać, a do nich także specjalne urządzenia, tak zwane czytaki, na których książek będzie można posłuchać.

Nowe zasady oddawania i wypożyczania książek w bibliotece

Prezenty trafiły do biblioteki w miniony piątek, 29 stycznia. Całość kosztowała 10 tysięcy złotych.

Sądecka Biblioteka Publiczna to wyjątkowe miejsce.  Mamy nadzieję, że dzięki pomocy naszej Fundacji z nowoczesnego sprzętu przekazanego bibliotece, będzie mogło korzystać jeszcze więcej osób, w tym osoby niepełnosprawne i seniorzy. Powinniśmy dbać i stwarzać dogodne warunki dla ludzi w każdym wieku, a szczególnie dla tych, którzy potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu  – podkreśla Joanna Nogal – Gromala prezes Fundacji Nowe Kierunki.

Sadecka Biblioteka Publiczna coraz bardziej jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością słuchu i wzroku. W zeszłym roku do placówki trafiły czytaki, które cały czas są wypożyczane i cieszą się sporą popularnością wśród osób niewidomych i słabo widzących.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE