Czeka ciepła woda i trawiasta plaża. Basen nad rzeką Łubinką znowu otwarty

2020-08-01 11:49 DR

Kolejne nowe miejsce do leniuchowania mają mieszkańcy Nowego Sącza. To odkryty basen nad rzeką Łubinką przy ulicy Zdrojowej. Obiekt jest już po remoncie i można z niego korzystać.

Na miejscu na fanów wody i słońca czekają dwie basenowe niecki, trawiasty teren do plażowania i zaplecze z szatniami, prysznicami i częścią gastronomiczną. Woda w basenach jest ciepła, bo podgrzewają ja solary.

Ciesze się, że kolejne miejsce w Nowym Sączu wypiękniało. Mieszkańcy będą wreszcie mieli gdzie spędzać wolny czas. Na tego typu inwestycję czekaliśmy od wielu lat-mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Posłuchaj mieszkańców Nowego Sącza, prezydenta miasta Ludomira Handzla i szefa MOSIR-u Marcina Rojny

Odkryty basen w Nowym Sączu będzie otwarty przez cały tydzień od godziny 10 do 18. O bezpieczeństwo wypoczywający dbają ratownicy.

Na mieszkańców czeka część z torami pływackimi, a na dzieci strefy rekreacyjne z różnymi zabawkami i atrakcjami. Jest też brodzik dla najmłodszych. Bilety są dwugodzinne, trzygodzinne i bez limitu czasu. Zniżki mają mieszkańcy miasta z Kartami Nowosądeczanina-mówi Marcin Rojna szef MOSIR Nowy Sącz.

Basen nad rzeką Łubinką w Nowym Sączu był zamknięty od kilku lat. Do tej pory ternem zarządzała prywatna firma, które prowadziła tam tylko hotel. W tym roku kompleks ponownie przejęło miasto Nowy Sącz i przeprowadziło remont.

To już kolejna wodna atrakcja, jaką w ostatnim czasie dostali mieszkańcy Nowego Sącza. W lipcu przy krytej pływalni otwarto Plac Zabaw Wodnych. Na miejscu na najmłodszych mieszkańców miasta czekają między innymi fontanny, gejzery oraz inne zabawki, gdzie główną atrakcją jest właśnie woda.