Coraz większe zagrożenie w Polsce. Większość kraju świeci się na czerwono

i

Autor: canva/screen bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/ Coraz większe zagrożenie w Polsce. Większość kraju świeci się na czerwono

Coraz większe zagrożenie w Polsce. Większość kraju świeci się na czerwono [MAPA]

2022-03-23 14:31

Pogoda za oknem od kilku dni zdecydowanie nas rozpieszcza. Słońce oraz wysokie temperatury zachęcają do spacerów. Jednak taka aura ma też swoje minusy. W Polsce rośnie zagrożenie pożarowe w lasach. Większość kraju świeci się już na czerwono.

Choć piękna wiosenna pogoda cieszy i zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, to niestety niesie też ze sobą zagrożenie. Ostatnie mocne opady deszczu w Polsce mieliśmy 25 lutego. Dodajmy do tego zimę, która nie obfitowała w opady śniegu. Hydrolodzy z IMGW już ostrzegają, że mamy do czynienia z pierwszymi symptomami suszy meteorologicznej. Największy problem z suszą może wystąpić we wschodnich częściach Polski - w woj. lubelskim, częściowo podkarpackim, a także w części woj. mazowieckiego.

To jednak niejedyny problem. W Polsce rośnie też zagrożenie pożarowe w lasach. W środę praktycznie w całym kraju występowało duże zagrożenie pożarowe. Lepszą sytuację mamy jedynie na pomorzu i w części w woj. warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego oraz dolnośląskiego.

Zagrożenie przeciwpożarowe w Polsce

i

Autor: screen bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/ Zagrożenie przeciwpożarowe w Polsce
Strażacy walczą z pożarami traw

Niepokojącą sytuację potwierdza też Państwowa Straż Pożarna.

W 2022 roku strażacy interweniowali 14435 razy przy pożarach traw i nieużytków rolnych. Tylko w marcu odnotowano 12780 pożarów traw. Niestety, w wyniku pożarów sześć osób straciło życie a 33 odniosły obrażenia - podał rzecznik prasowy komendanta głównego PSP Karol Kierzkowski na TT.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE