Coraz więcej młodych pacjentów z COVID-19 trafia do szpitala. Nawet 20-latkowie

2021-03-29 11:48
szpital w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch

Wszystkie łóżka covidowe z respiratorami są zajęte. Tak w poniedziałek wygląda sytuacja w nowosądeckim szpitalu. Placówka dysponuje sześcioma takimi miejscami. Na bieżąco przyjmowani są też pacjenci, którzy nie wymagają pobytu na intensywnej terapii. W poniedziałek przed południem wolnych było 25 łóżek.

Nowosądecki szpital cały czas przyjmuje pacjentów covidowych. Teraz na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafiają głównie osoby, które zakażenie koronawirusem przechodzą najciężej. Najwięcej jest osób w wieku od 40 do 60 lat, choć zdarzają się także osoby młodsze - nawet 20-latkowie. Niekiedy zdarza się, że karetki z pacjentami stoją w kolejce, ale takie sytuacje w nowosądeckim szpitalu są rzadkie. 

Punkt wymazowy w Nowym Sączu. Długich kolejek nie ma

Zdarzają się sytuacje, kiedy przyjeżdżają trzy, cztery karetki naraz i dwie muszą poczekać – wyjaśnia Agnieszka Zelek, rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu. - Lekarz nie jest w stanie obsłużyć kilku pacjentów jednocześnie. Jeżeli pacjent jest z ewidentnym wskazaniem koronawirusa przyjmowany jest na sale obserwacyjną covidową i czeka na wynik testu.

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dyżuruje czterech lekarzy, w tym dwóch internistów. Jeden z nich przyjmuje w gabinecie, drugi na sali obserwacyjnej. Nowosądecki szpital ma blisko 150 miejsc dla pacjentów covidowych. Placówka nadal przyjmuje w nagłych wypadkach innych pacjentów. Odwołano natomiast wszystkie zabiegi planowe i operacje.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE