Coraz bliżej do budowy nowego mostu na rzece Kamienicy. Miasto ogłosiło przetarg!

2022-07-05 14:27
Jest przetarg na budowę nowego mostu na rzece kamienicy
Autor: Darek Ryś Jest przetarg na budowę nowego mostu na rzece kamienicy

Na takie wiadomości mieszkańcy części miasta Nowego Sącza oraz gminy Kamionka Wielka czekali od dawna. Jest szansa, że jeszcze w tym roku zacznie się budowa nowego mostu na rzece Kamienicy.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłosił właśnie przetarg na takie prace. Budowa jest możliwa, bo miasto dostało pieniądze z rządowego programu Polski Ład. W sumie ponad 40 milionów złotych. Około 37 milionów Nowy Sącz zamierza wydać na drogi. W tym właśnie na budowę mostu na Kamienicy pomiędzy Nowym Sączem, a gminą Kamionka Wielka.

Miejski Zarząd Dróg liczy, że prace przy budowie nowego mostu zakończą się w sierpniu 2023. Pod warunkiem, że nie będzie problemu z przeprowadzeniem przetargu.

Most na rzece Kamienicy przez fatalny stan techniczny zamknięto w czerwcu 2020 roku. Od tego czasu samochody jeżdżą tymczasową przeprawą, którą zbudowało wojsko. Most ma dwa pasy ruchu, każdy o długości 81 metrów. Obok jest też przejście dla pieszych. Zgodnie z umową z Agencją Rezerw Materiałowych tymczasowy most na rzece Kamienicy w Nowym Sączu zostanie do końca tego  roku.

Te daty powinni znać wszyscy Polacy. Tak czy nie? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Chrzest Polski według źródeł historycznych miał miejsce w 966 roku.

W ramach tego samego przetargu miasto chce też przeprowadzić remonty na ulicy Jodłowej, Dunajcowej, Gucwy, Śniadeckich oraz Grodzkiej. Tam prace planuje się na 2023 rok.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE