Co z miasteczkiem ruchu drogowego w Barcicach? Wiemy, kiedy będzie gotowe!

2022-01-17 12:00
rower na świeżce
Autor: www.pixabay.com

W tym roku będzie gotowe miasteczko ruchu drogowego w Barcicach. Za kilka miesięcy skorzystają z niego młodzi rowerzyści. Miasteczko powstaje w okolicy ścieżki rowerowej EuroVelo nad Popradem.

Miasteczko ruchu drogowego w Barcicach znajdzie się przy trasie Eurovelo

Można tam się nauczyć bezpiecznie jeździć na rowerze i poznać przepisy ruchu drogowego. Na wiosnę ma być gotowe miasteczko ruchu drogowego, które powstaje w Barcicach koło Starego Sącza. Zlokalizowane będzie w pobliżu ścieżki EuroVelo nad Popradem.

W Nowym Sączu pojawiły się stacje do naprawy rowerów

Są tam już wytyczone krawężniki i alejki, pozostaje wylać asfalt i wykonać oznakowanie. Będzie to takie miejsce, gdzie dzieci nauczą się zasad ruchu drogowego. To miasteczko jest częścią większego kompleksu rekreacyjnego. Przygotowujemy się do rewitalizacji tego obszaru. Liczę na to, że w ciągu roku będzie to takie miejsce niezwykle atrakcyjne dla całych rodzin – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Sonda
Korzystasz z rowerów miejskich?

Będą kolejne atrakcje dla rowerzystów

Miasteczko ruchu drogowego w Barcicach koło Starego Sącza ma być gotowe w kwietniu. Podobne miasteczko działa między innymi w Chełmcu koło Nowego Sącza i cieszy się dużą popularnością. Tu warto dodać, że kolejną atrakcją dla rowerzystów, która w tym roku powstanie w gminie Stary Sącz będzie pumptrack, który wybudowany zostanie przy ulicy Podegrodzkiej w Starym Sączu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE