Ciekawe zajęcia w bibliotece. Dowiedzieli się jak od podstaw powstaje komiks

2021-07-09 12:07

Wakacyjne zajęcia dla najmłodszych organizuje Sądecka Biblioteka Publiczna. Przez całe lato można wziąć udział w ciekawych warsztatach, podczas których na uczestników czeka wiele atrakcji oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Tym razem młodzi sądeczanie próbowali swoich sił w tworzeniu komiksu. Instruktorem był Piotr Burzyński, rysownik i autor komiksów, który pokazał młodym sądeczanom, jak od podstaw tworzy się ilustracje i historie, które później trafią na strony komiksu. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Różne strony książki”.

Pokazy ginących zawodów w sądeckim skansenie

Warsztaty mają za zadanie pokazać, że komiks jest pewnego rodzaju formą sztuki, która w alternatywny sposób jest pokazywaniem pewnych historii. Zadaniem uczestników było stworzenie krótkich obrazkowych historyjek, tak zwanych pasków komiksowych. Żeby powstała najważniejszy jest pomysł, plan i koncepcja – mówił Piotr Burzyński, który prowadził warsztaty.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Różne strony książki" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Podobne zajęcia będą organizowane w bibliotece do końca wakacji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE