Chętnych nie brakuje! W Nowym Sączu ruszył pierwszy punkt szczepień powszechnych

2021-05-13 16:28
W Nowym Sączu ruszył pierwszy punkt szczepień masowych
Autor: Dariusz Ryś W Nowym Sączu ruszył pierwszy punkt szczepień masowych

Są cztery gabinety i przed każdym ustawia się długa kolejka. Mieszkańcy Nowego Sącza ruszyli na szczepienia przeciwko COVID 19 do dużego punktu, który działa już w Nowym Sączu.

Punkt ruszył w sądeckim szpitalu. Na początek w najbliższych dniach będzie mogło się tam zaszczepić ponad 4 tysiące osób, bo tyle szczepionek szpital ma zagwarantowane.

W pierwszym dniu zaszczepiliśmy około stu osób, a do końca tego tygodnia preparat dostanie czterysta. W następnym tygodniu zaszczepimy ponad 2 120 osób, a w kolejnym 1920. Zainteresowanie jest bardzo duże. Nie mamy już ani jednego wolnego miejsca – mów Agnieszka Zelek Rachtan rzecznik szpitala w Nowym Sączu.

Posłuchaj mieszkańców Nowego Sącza i rzecznika szpitala Agnieszki Zelek

Na terenie Nowego Sącza będzie działać jeszcze jeden taki punkt. Urządzono go w hali sportowej w Szkole Podstawowej numer 21 przy ulicy Rokitniańczyków.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?

Natomiast 14 maja drugi punkt szczepień powszechnych ruszy też na terenie powiatu nowosądeckiego. Oprócz szpitala w Krynicy-Zdroju mieszkańcy będą mogli się szczepić w Starym Sączu w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym. Dziennie będzie się tam mogło szczepić nawet 650 osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE