Chcesz poszerzyć wiedzę i rozwijać swoje pasje? Wybierz ZSP w Nawojowej!

2022-05-20 12:01
Chcesz poszerzyć wiedzę i rozwijać swoje pasje? Wybierz ZSP w Nawojowej!
Autor: Materiały prasowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej to wyjątkowa placówka, która nie tylko przygotowuje do egzaminów, ale także pomogą rozwijać zainteresowania. W nadchodzącym roku przygotowano nowość - Technik technologii żywności ze specjalnością dietetyk. A to nie jedyny kierunek, jaki ZSP oferuje swoim przyszłym uczniom. Poznajcie całą ofertę!

Nauka w szkole nie musi kojarzyć się wyłącznie z przesiadywaniem w ławce i nauką na pamięć kolejnych definicji. Można ten czas wzbogacić również o zajęcia praktyczne, które jeszcze mocniej pozwolą rozwijać nasze pasje. Gdzie szukać takich placówek? Jedna z nich jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Placówka oferuje bogatą ofertę dydaktyczną i nie tylko!

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej: czym charakteryzuje się placówka?

Tutaj wiedza łączy się z praktyką! Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej to jedna z najstarszych szkół średnich i jedna z najlepiej wyposażonych placówek w regionie nowosądeckim. Sale posiadają profesjonalny sprzęt. Szkoła może też pochwalić się doskonałym zapleczem sportowym, a także internatem znajdujący się obok placówki. Pokoje w nim są wyremontowane i nowocześnie urządzone.

Dodatkowo w ZSP w Nawojowej znajdziecie doskonałe warunki do nauczania we wszystkich oferowanych kierunkach. A jest w czym wybierać! Jak dokładnie wygląda oferta w ZSP w Nawojowej?

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej: nowość od nowego roku

Jakie klasy można znaleźć w ZSP Nawojowej? Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Lubisz gotować? Przyrządzanie potraw dla najbliższych sprawia Ci mnóstwo radości? To świetnie! ZSP w Nawojowej prowadzi kierunek Technik żywienia i usług gastronomicznych. To kurs idealny dla tych, którzy chcą poszerzać swoje zdolności kulinarne, poznać nowe techniki sztuki gotowania oraz chcących zdobyć dobrze płatny i pożądany na rynku pracy zawód. Uczniowie szkolą się pod okiem najlepszych szefów kuchni z regionu nowosądeckiego i nie tylko. Szkoła ściśle współpracuje ze Stowarzyszeniem Kucharzy Polskich, które nadało ZSP w Nawojowej tytuł: "Kuźni Talentów Kulinarnych". ArcyMistrz Krzysztof Szulborski przeprowadza warsztaty dla naszych uczniów, a te organizowane są w Gdańsku. Ponadto uczestniczymy w programie Erasmus i wyjeżdżamy na starze do Wielkiej Brytanii i Włoch. Nasi uczniowie osiągają najwyższe miejsca na olimpiadach i konkursach. Dzięki temu uczniowie chętnie zatrudniani są w najlepszych hotelach i restauracjach w Małopolsce.

Co więcej, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023 otworzony zostanie nowy kierunek Technik technologii żywności -specjalność dietetyk. A na nim uczniowie zdobędą m.in. wiedzę o tym, jak układać diety, umiejętnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetycznego ich podania i prawidłowej obsługi konsumenta.

Chcesz poszerzyć wiedzę i rozwijać swoje pasje? Wybierz ZSP w Nawojowej!
Autor: Materiały prasowe
Chcesz poszerzyć wiedzę i rozwijać swoje pasje? Wybierz ZSP w Nawojowej!
Autor: Materiały prasowe

To nie jedyne kierunki, jakie znajdziemy w ZSP w Nawojowej. Kochacie zwierzęta? Mamy coś dla Was! To Technik weterynarii. Fachowcy w tej dziedzinie pożądani są zarówno w prywatnych lecznicach, jak i w zakładach hodowli zwierząt, inspekcjach weterynaryjnych, schroniskach czy ogrodach zoologicznych.

Konie to Twoja pasja? ZSP w Nawojowej proponuje także kierunek Technika hodowli koni. Na czym polega? Przygotuje Cię on do wykonywania zadań zawodowych związanych z chowem i hodowlą koni, a także z ich użytkowaniem, czy sprzedażą. Po ukończeniu tego kierunki będziesz wiedzieć, jak zająć się organizacją produkcji w gospodarstwie rolnym, żywieniem, rozrodem, szkoleniem wspomnianych zwierząt. Zyskasz również umiejętności dotyczących przygotowania koni do pokazów, wystaw, prób dzielności, zawodów.

Jesteś kreatywny? Masz pomysły na upiększanie pomieszczeń? Doskonale! W ZSP w Nawojowej znajdziesz kierunek: Technik architektury krajobrazu. Nauczysz się jak przygotować, urządzać i pielęgnować tereny zieleni zarówno w mieście, jak i na terenach wiejskich. A o jaki zawód można starać się potem w przyszłości? Technik architektury krajobrazu nadzoruje pielęgnację parków, starodrzewu oraz produkuje rośliny ozdobne. Po ukończeniu szkoły będziesz posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, wykonawstwa i pielęgnacji obiektów zielni.

Dlaczego warto wybrać Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej?

W ZSP w Nawojowej znajdziecie szeroki wybór specjalistycznych kierunków, a dzięki doskonałemu przygotowaniu bez problemu zdacie egzaminy zawodowe. Placówka może pochwalić się wysoko wykwalifikowaną kadrą. Absolwenci są fachowcami w swoich dziedzinach - zarówno pod kątem merytorycznym, jak i praktycznym. Nie mają też problemów ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie. Mogą również dalej poszerzać swoje kompetencje za pomocą kolejnych kursów lub studiów wyższych. Warto zaznaczyć, że nauka zawodu to inwestycja na lata. Rynek pracy cały czas się zmienia, a pracownik, posiadający fach w ręku jest przez pracodawcę mocno doceniany.

Więcej na temat oferty Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej znajdziesz na stronie internetowej.

Chcesz poszerzyć wiedzę i rozwijać swoje pasje? Wybierz ZSP w Nawojowej!
Autor: Materiały prasowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE