Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła odwiedziło nasz region

i

Autor: Darek Ryś Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła odwiedziło nasz region

Mobilne Centrum Edukacji w Krynicy

Cała Polska w zasięgu ręki. Zobacz jak to możliwe?

2023-03-21 10:13

Jak piękna jest Polska i dlaczego warto wypoczywać właśnie w kraju. O tym można przekonać się w Krynicy Zdroju w Mobilnym Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła. Jest to specjalna akcja Polskiej Organizacji Turystycznej.

W tym tygodniu multimedialne miasteczko zatrzymało się w Krynicy Zdroju. Na uczniów, którzy odwiedzą to miejsce czeka wiele nowinek technologicznych, dzięki którym lepiej poznają największe astracje naszego kraju.

Dzięki nowoczesnym multimedialnym urządzeniom uczniowie mogą między innymi wybrać się na wycieczkę rowerem, popłynąć kajakiem czy zejść pod ziemię do kopalni soli. Są też konkursy, gry i zabawy.

Posłuchaj organizatorów akcji oraz uczniów

Mobilne Centrum Edukacji w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w w Krynicy-Zdroju zostanie do wtorkowego popołudnia. W sumie to miejsce ma odwiedzić ponad 900 młodych ludzi z całego regionu sądeckiego.

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła stwarza możliwość wyjątkowych doświadczeń podróżniczych między innymi dzięki zastosowaniu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, poznania najpiękniejszych miejsc w Polsce, także tych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uczniowie odwiedzający centrum mogą korzystać z 5 interaktywnych stref zgromadzonych na powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych – mówi Anna Salamończyk-Mochel wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

QUIZ. Czy wiesz co znaczą te słowa? 7/10 oznacza, że umiesz mówić po polsku

Pytanie 1 z 10
Konfabulacja to:

Od 2021 roku Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła odwiedziło już ponad 26 tysięcy uczniów. Centrum dotarło do ponad 220 szkół w około 70 miejscowościach w całym kraju.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE