Policjanci z Nowego Sącza podsumowali święta.  Było bezpiecznie

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci z Nowego Sącza podsumowali święta. Było bezpiecznie

Było bezpieczniej niż przed rokiem. Sądeckie służby podsumowały święta Bożego Narodzenia

2020-12-28 16:44

Mniej pracy podczas tegorocznych świąt Bożego narodzenia mieli policjanci z Nowego Sącza. Okazuje się, że kierowcy posłuchali rad i próśb mundurowych, bo na drogach miasta i regionu zanotowano zdecydowanie mniej zdarzeń.

Policjanci podczas patroli zwracali szczególną uwagę na to czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, udzielają pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo wyprzedzają oraz prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze sprawdzali też trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci.

Podczas tegorocznych działań, w okresie od 24 do 27 grudnia na drogach Sądecczyzny doszło do 12 zdarzeń drogowych (11 kolizji i 1 wypadku, w którym została ranna jedna osoba), a funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę – mówi Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

W ubiegłym roku podczas przedłużonego świątecznego weekendu na Sądecczyźnie doszło do 40 zdarzeń drogowych i 3 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Przed rokiem policjanci zatrzymali sześciu kierowców jadących pod wpływem alkoholu.

Światła na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Mickeiwicza w Nowym Sączu już działają

Święta Bożego Narodzenia podsumowali też strażacy z Nowego Sącza. Jeśli chodzi o działania ratownicze na Sądecczyźnie były to spokojne święta. Od 24 do 26 grudnia zanotowano łącznie 11 zdarzeń, do których wzywano strażaków.

W wigilie 24 grudnia odnotowano 7 zdarzeń, 25 grudnia 2 zdarzenia oraz 26 grudnia 2 zdarzenia. W tych samych dniach świątecznych w 2019 roku odnotowano 23 interwencje strażaków, w tym 24 grudnia 13 zdarzeń. 25 grudnia 4 zdarzenia i 26 grudnia 6 zdarzeń - informują strażacy z Nowego Sącza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE