Byłeś na kwarantannie? Lepiej dopilnuj jednej kwestii. Inaczej ZABIORĄ ci sporo z pensji!

2021-12-03 14:25
Pieniądze
Autor: Pexels.com

Stwierdzono u ciebie zakażenie koronawirusem? Jesteś na kwarantannie? Pamiętaj o jednej ważnej kwestii. Jeśli jej nie dopilnujesz, mocno zaskoczy cię twoja następna wypłata. Można sporo stracić! O co dokładnie chodzi? Czytajcie w naszym materiale.

Byłeś na kwarantannie? Lepiej dopilnuj jednej kwestii. Inaczej ZABIORĄ ci sporo z pensji!

Czwarta fala pandemii w Polsce zagościła na dobre. U coraz większej liczby osób notuje się zakażenie koronawirusem. Ci wysyłani są natychmiast na kwarantannę. Część osób czuje się jednak na tyle dobrze, że (o ile ma taką możliwość) decyduje się pracować z domu. Jeśli dotyczy was taka sytuacja, to warto pamiętać o jednej kwestii. Jej niedopilnowanie poskutkuje utratą sporej części pensji.

Podlaskie. Policjanci oślepiani laserami przez białoruskich funkcjonariuszy

Jeśli zostaniemy skierowani na kwarantannę, ale zdecydujemy się pracować z domu, koniecznie porozmawiajmy o tym z pracodawcą. I nie chodzi tu tylko o pokazanie zaangażowania. Skierowanie na test lub nałożenie kwarantanny przez sanepid od razu będzie widoczne na koncie pracodawcy w PUE. Dział kadr może przyjąć z góry, że kwarantanna lub izolacja oznacza zwolnienie lekarskie. A to oznacza niższą pensję - 80 proc. zamiast 100 proc.

Jak temu zapobiec? Wystarczy złożyć oświadczenie u pracodawcy, w którym zaznaczymy, że nasz stan zdrowia pozwala na wykonywanie obowiązków. W sprawie odpowiedniego pisma trzeba skontaktować się z działem kadr, który dostarczy nam dokumenty.

Te samochody KRADNĄ najczęściej! Masz takie?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE