Budowa zakończona! Nowe skrzydło Sądeckiego Hospicjum już czeka na pacjentów

2021-10-27 17:58
Nowe skrzydło Sądeckiego Hospicjum otwarto dla pacjentów
Autor: Darek Ryś Nowe skrzydło Sądeckiego Hospicjum otwarto dla pacjentów

Nowoczesne pokoje dla pacjentów, nowa sala do rehabilitacji, kaplica, a nawet ogród zimowy. Tak w skrócie wygląda nowe skrzydło Sądeckiego Hospicjum, które właśnie otwarto dla pacjentów.

Budowa trwała ponad rok i kosztowała około 4 milionów złotych. W sumie w nowym skrzydle znalazło się miejsce dla prawie 30 osób. Na dachu nowego budynku zamontowano też solary do podgrzewania wody. Dzięki temu budynek będzie tańszy w utrzymaniu, ale też bardziej ekologiczny.

Posłuchaj Mieczysława Kaczwińskiego oraz doktor Joanny Mierzwińskiej z Sądeckiego Hospicjum

Sądeckie Hospicjum powstało w 2012 roku. Od tamtej chwili stacjonarnie przyjęło już ponad półtora tysiąca osób. Do tego dochodzą jeszcze pacjenci, którzy korzystali z pomocy Hospicjum Domowego, których było około pół tysiąca.

Rozbudowa Sądeckiego Hospicjum razem z wyposażeniem kosztowała około 4 milionów złotych. Pieniądze pochodzą między innymi ze zbiórek podczas akcji „Pola Nadziei” czy „Ziarnko Gorczycy”. Sporo dołożyli też mieszkańcy miasta i regionu, którzy dzielili się jednym procentem podatku.

Sukcesu na pewno by nie było gdyby nie pomoc prywatnych firm, które przekazywały pieniądze, ale też materiały budowlane, wykończeniowe oraz meble.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE