Jest umowa na budowę obwodnicy Chełmca

i

Autor: GDDKiA Kraków Jest umowa na budowę obwodnicy Chełmca

Budowa może ruszać! Za 16 miesięcy samochody mają przejechać obwodnicą Chełmca

2021-12-21 18:00

Na takie wiadomości mieszkańcy centrum Chełmca, ale też części Nowego Sącza czekali bardzo długo. Może już ruszać budowa łącznika pomiędzy zachodnią, a północą obwodnicą Nowego Sącza.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę z firmą, która zajmie się takimi pracami. Przypomnijmy. Przetarg wygrało konsorcjum firm Swietelsky Rail Polska oraz Swietelsky AG z siedzibą w Linz w Austrii. Budowa będzie kosztować prawie 50 milionów złotych.

Mówi Robert Jakubiak zastępca dyrektora GDDKiA w Krakowie

Obwodnica Chełmca ma mieć około półtora kilometra długości. Droga będzie się zaczynać na rondzie na drodze krajowej numer 28, później trasa pójdzie w kierunku północnej obwodnicy Nowego Sącza, gdzie połączy się z nowym mostem na Dunajcu.  Na nowej trasie powstaną też dwa mosty, dwa wiadukty, a także nowe wloty do dwóch rond, chodniki oraz ekrany akustyczne

Nowa obwodnica ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych, a także przejąć ruch tranzytowy z dotychczasowej drogi krajowej numer 28, która prowadzi przez Chełmiec.

Dzięki temu będzie można ominąć ruchliwe skrzyżowanie ze światłami w okolicach urzędu gminy.

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE