Budowa mostu na ul. Marcinkowickiej w Chełmcu potrwa jeszcze kilka tygodni [ZDJĘCIA]

2022-10-04 10:49

Za kilka tygodni kierowcy przejadą nowym mostem, który budowany jest na ul. Marcinkowickiej w Chełmcu. Prace są praktycznie na ukończeniu. Obok nowo budowanej przeprawy powstała zastępcza, dzięki czemu nie ma większych utrudnień drogowych w tym rejonie.

Jest nowy most i sporo zmian wokół niego

Dobre wiadomości dla kierowców z Sądecczyzny. Pod koniec października ma się zakończyć budowa nowego mostu na ul. Marcinkowickiej w Chełmcu. W ramach prac rozbudowano również drogę powiatową, a także przebudowano dojazdy i skrzyżowanie z ulicą Jagodową i ulicą Białą. Wymienione zostało również oświetlenie uliczne, a koryta potoku w rejonie mostu zostały umocnione.

14. Zlot zabytkowych samochodów w Nowym Sączu

Niebawem kierowcy będą mogli przyjechać po nowym moście – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Teraz ta droga również jest przejezdna, ponieważ na czas budowy został wykonany most zastępczy, którym bez trudu można się poruszać. Jest też kładka dla pieszych.

Całkowity koszt inwestycji to ponad dwa miliony trzysta tysięcy złotych. Większą część pieniędzy, blisko półtora miliona złotych powiat nowosądecki zdobył z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE