Zatrzymany mężczyzna

i

Autor: KMP Nowy Sącz

Brutalny atak na jednym z osiedli w Nowym Sączu. Są zarzuty dla sprawcy

2022-10-26 12:29

Brutalnie zaatakował 38-latka, ranił go ostrym narzędziem, po czym uciekł. Po zaledwie dwóch godzinach od dramatycznego zdarzenia na os. Barskim w Nowym Sączu Policja zatrzymała sprawcę. Okazał się nim 33-latek, który już usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie!

Brutalny atak w Nowym Sączu

Wszystko wydarzyło się w minioną sobotę w godzinach popołudniowych na osiedlu Barskim w Nowym Sączu. Policjanci dostali zgłoszenie, że w tym rejonie miasta mężczyzna został zaatakowany i raniony ostrym narzędziem. Obrażenia były na tyle poważne, że 38-latek został przewieziony do szpitala. Z informacji, jakie uzyskali policjanci, wynikało, że na miejscu byli dwaj mężczyźni, których jeden zaatakował 38-latka. Szybko sporządzono rysopisy i przekazano patrolom na służbie.

Gdzie trzymać pieniądze - w skarpecie czy na koncie?

Dzięki intensywnym działaniom już po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, przy ścisłej współpracy z sądeckimi policjantami, na terenie gminy Chełmiec zatrzymali podejrzewanych o ten czyn. Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie trafili do policyjnej celi. Jeszcze przez wiele godzin na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo–śledczej wykonywali liczne czynności procesowe, m.in. zabezpieczyli ślady oraz ustalili i przesłuchali świadków. W efekcie podjętych działań kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli także nóż, który został porzucony przez sprawcę w trakcie ucieczki. Wszystkie wykonane czynności doprowadziły do ustalenia, że za tym czynem stoi jeden z zatrzymanych mężczyzn – relacjonuje Justyna Basiaga z nowosądeckiej policji.

QUIZ PRL: Kultowe programy telewizyjne PRL-u

Pytanie 1 z 10
Losowanie Dużego Lotka. W najstarszych odcinkach pani zrywająca pieczęć lakową Totalizatora Sportowego miała przy sobie:

Zarzuty prokuratorskie dla sprawcy

W poniedziałek, 24 października 33-letni mieszkaniec Sądecczyzny został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Następnego dnia Sąd Rejonowy w Nowym Sączu wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa 33-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE