Blokowali rondo, bo nie chcą TIR-ów. Protest w Dolinie Popradu. Takich akcji będzie więcej

2020-10-16 17:38 DR
Mieszkańcy Doliny Popradu protestują,  bo nie chcą u siebie TIR-ów
Autor: Dariusz Ryś Mieszkańcy Doliny Popradu protestują, bo nie chcą u siebie TIR-ów

Był to już kolejny, ale raczej nie ostatni taki protest. Mieszkańcy Doliny Popradu znowu wszyli na ulice, bo nie chcą u siebie TIR-ów. Tym razem protestujący zablokowali rondo w Starym Sączu, które jest na początku drogi prowadzącej w kierunku Rytra, Piwnicznej i dalej w kierunku granicy państwa.

W pikiecie wzięło udział kilkadziesiąt osób, które przechodząc przez pasy, blokowały przejazd samochodów. To kończyło się gigantycznymi korkami, bo starosądeckie rondo rozprowadza ruch nie tylko w kierunku Piwnicznej, ale też do zachodniej obwodnicy Starego i Nowego Sącza.  

Posłuchaj protestujących mieszkańców Doliny Popradu

Protestującym nie podobają się plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która chce rozbudować dużą część drogi krajowej numer 87. Według pikietujących taka rozbudowa doprowadzi do tego, że do Doliny Popradu zjadą się setki TIR-ów.

Mieszkańcy Piwnicznej nie godzą się też na budowę obwodnicy miasteczka. GDDKiA przygotowała 3 warianty przebiegu nowej drogi, ale żaden z nich mieszkańcom się nie podoba.

Była to już druga taka akcja przeciwników TIR-ów w Dolinie Popradu. We wrześniu podobną pikietę zorganizowano w centrum Piwnicznej-Zdroju.

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.