Blisko 11 tysięcy osób w Małopolsce przejdzie testy na koronawirusa. Wyniki za kilka dni

2021-01-11 16:14 DR
Ruszyły przesiewowe badania nauczycieli na koronawirusa
Autor: Urząd Wojewódzki w Krakowie Ruszyły przesiewowe badania nauczycieli na koronawirusa

Ruszyły testy nauczycieli pod kątem korona wirusa. Badania potrwają do 15 stycznia. Tylko w Małopolsce zgłosiło się ponad 11 tysięcy osób. Są to nie tylko nauczyciele, ale też inni pracownicy szkół.

W badaniach uczestniczą nauczyciele klas I-III szkół podstawowych, nauczyciele szkół specjalnych i pracownicy obsługi administracyjnej szkół. Badania są dobrowolne i bezpłatne.

Testy są dobrowolne. W każdym powiecie przygotowany został co najmniej jeden punkt wymazowy, więc nauczyciele dostali szeroki dostęp do tej możliwości. Dzięki wynikom będziemy mieć szerszą wiedzę o skali zakażeń wśród nauczycieli klas I-III – mówi wojewoda małopolski Lukasz Kmita.

Posłuchaj nauczycieli, którzy przyszli na test w Nowym Sączu oraz rzecznika szpitala Agnieszki Zelek

W naszym województwie do przeprowadzenia badań przygotowano 17 punktów drive-thru oraz 23 punkty przy szkołach, gdzie będzie podjeżdżało 6 karetek „wymazowych”. Badania zostaną wykonane przez 6 laboratoriów, a sfinansuje je NFZ.

Nowa siłownia plenerowa w Nowym Sączu

Przypomnijmy, że Małopolska realizowała już dużą akcję badań przesiewowych. W sierpniu, w ciągu jednego dnia, pobrano ponad tysiące wymazów od pracowników nowosądeckich zakładów.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!