Kierownica samochodu

i

Autor: www.pixabay.com

Blady strach padł na kierowców z Nowego Sącza! Koniec kursów redukujących punkty karne

2022-09-06 13:00

Tak dużego zainteresowania nie było od dawna. Chodzi o kursy organizowane przez ośrodki ruchu drogowego, w których trakcie można zredukować liczbę punktów karnych. Zainteresowanie jest duże, bo za dwa tygodnie takie kursy zostaną zlikwidowane. W Nowym Sączu jest duże zainteresowanie.

Spore zainteresowanie kursami w MORD Nowy Sącz

Koniec z kursami, dzięki którym kierowcy mogą zmniejszyć liczbę punktów karnych. Mają odbywać się tylko do 17 września. Po tej dacie kierowcy, którzy przekroczą limit punktów karnych, stracą prawo jazdy. Wtedy czeka ich ponowny kurs na prawo jazdy, egzamin i 28-godzinne szkolenie, w którego trakcie kierowcy dowiedzą się o zagrożeniach, które niesie ze sobą nieprzestrzeganiem przepisów. Na tych, którzy chcą się pozbyć punktów karnych, padł blady strach i szturmują ośrodki. Tak jest między innymi w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Roztańczona starówka w Nowym Sączu

Formalnie kursy organizujemy do 17 września. Później wchodzą nowe przepisy. Mimo krótkiego czasu mamy przed sobą jeszcze kilka kursów, natomiast mamy również sporo zapytań o wolne miejsca – wyjaśnia Marek Pławiak, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Sonda
Czy nadchodzące zmiany w punktach karnych to dobry pomysł?

Nowosądecki MORD w najbliższym czasie zorganizuje kursy online

Na kursy, które organizuje nowosądecki MORD, przychodzą głównie kierowcy z terenu byłego województwa nowosądeckiego. Ośrodek nie ma możliwości organizowania takich kursów codziennie, a liczba miejsc jest ograniczona. Władze MORD jednak zdecydowały, że w najbliższych dniach takie kursy będą się odbywać online. Obecnie kurs redukujący punkty karne trwa 6 godzin i kosztuje 350 złotych. Po zmianach punkty karne będą usuwane automatycznie po 2 latach od zapłacenia mandatu. Limit to nadal 24 punkty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE