Bezpieczniej dojedziemy pociągiem z Tarnowa do Nowego Sącza. Trwają kolejne remonty na torach!

2021-10-28 16:27
Ruszyły prace na kolejnym odcinku linii kolejowej Tarnów - Muszyna
Autor: Darek Ryś Ruszyły prace na kolejnym odcinku linii kolejowej Tarnów - Muszyna

Bezpieczniej, szybciej i wygodniej pojedziemy pociągiem z Tarnowa do Muszyny. To dzięki kolejnym remontom, które ruszyły na tej trasie. Tym razem pomiędzy Stróżami, a Grybowem.

Remontu doczekają się nie tylko same tory, ale też przejazdy drogowo - kolejowe. Prace będą kosztować ponad 17 milionów złotych i potrwają kilka tygodni.

Roboty na dwutorowym szlaku Stróże - Grybów obejmą kompleksową wymianę torów. Przewidziano wzmocnienie podtorza i wykonanie odwodnienia. To pozwoli zlikwidować ograniczenia prędkości. W planach jest też modernizacja 7 przejazdów kolejowo-drogowych w Stróżach, Białej Wyżnej i w Grybowie, a także przewidziano dodatkowe zabezpieczenia na 4 skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w Białej Wyżnej - mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych.

Mówi Dorota Szalacha z PKP PLK w Krakowie

Utrudnień w kursowaniu pociągów na remontowanym odcinku nie ma, bo składy są kierowane na tor zastępczy.

Są to już kolejne prace remontowe na linii kolejowej z Tarnowa w kierunku Nowego Sącza i Muszyny. W latach 2018 - 2021 na poprawę jakości tej trasy PKP PLK przeznaczyły 144 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE