Bezdomnym psom ze schroniska w Nowym Sączu zima nie straszna [ZDJĘCIA]

2022-12-13 9:33

Magazyny z karmą są pełne, ciepłe koce dla psów do bud czekają. Schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu jest przygotowane do zimy. W tych przygotowaniach pomogli także mieszkańcy Nowego Sącza, którzy przez kilka ostatnich miesięcy przynosili dary.

Nowy Sącz. Schronisko dla zwierząt przygotowane do zimy

„Jesteśmy przygotowani do zimy” - tak zapewniają pracownicy i wolontariusze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu. To głównie dzięki mieszkańcom miasta, którzy podarowali schronisku koce, ręczniki oraz inne rzeczy, które przydają się zimą. W ostatnich dniach pogoda nie sprzyja zwierzętom. Spadło dużo śniegu i utrzymuje się mróz. Schroniskowi wolontariusze zadbali jednak o to, żeby czworonogi jak najmniej odczuli mroźną pogodę.

Zima we Wrocławiu. Pierwsze większe opady.

Sądeczanie bardzo pomogli nam w tym, bo przywieźli ogromną ilość używanych koców i kołder. Trafią one do bud i kojców psów, które mieszkają u nas w schronisku. W przypadku bardzo silnych mrozów mamy kilka ogrzewanych izolatek, gdzie umieścimy psich seniorów. Starsze zwierzęta bardzo źle znoszą mróz — mówi Joanna Otto, szefowa schroniska dla zwierząt w Nowym Sączu.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?

Schronisku w Nowym Sączu cały czas można pomagać

Tu warto dodać, że używane ręczniki i koce nadal można przekazywać od schroniska. Można to robić codziennie. Schronisko w Nowym Sączu znajdziemy przy ul. Tłoki. Pracownicy schroniska przypominają też o tym, że psy i koty cały czas można przygarnąć. Ważne jest to szczególnie teraz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE