Będzie nowy festiwal filmowy na Sądecczyźnie. Przeczytaj gdzie!

2021-07-13 11:59
Kino
Autor: www.pixabay.com

Sądecczyzna będzie miała nowy festiwal filmowy. Fani różnych gatunków już mogą planować swoją wizytę w Starym Sączu. Festiwal ruszy pod koniec tego miesiąca w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari.

„Peryferiada, czyli Beskidzka Kanikuła Filmowa”. To tytuł nowego festiwalu filmowego, który organizuje Centrum Kultury i Sztuki ze Starego Sącza. W trakcie ponad tygodniowej imprezy mieszkańcy Sądecczyzny obejrzą 10 różnych filmów.

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki

Mamy taki pomysł na festiwal, żeby prezentować filmy spokojne, dobre, mądre i opowiadające o prowincji, o ludziach z prowincji. Zaczynamy 30 lipca spotkaniem z Joanną Trzepiecińską, potem projekcja filmu „Nad której rzeką nie ma”. Kolejną niespodzianką, która mogę zdradzić, będzie spotkanie z Lechem Majewskim, twórcą filmu „Angelus” - mówi koordynator festiwalu Dawid Listos.

Festiwal rusza 30 lipca i potrwa 10 dni. W tym czasie widzowie zobaczą 10 tytułów. Program znajdziecie TUTAJ

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE