Będzie nowy asfalt, chodniki i bezpieczne przejścia. Ulica Wiśniowieckiego w remoncie

2020-07-15 16:46 DR
Ruszył remont ulicy Wiśniowieckiego.  Są utrudnienia.
Autor: Dariusz Ryś Ruszył remont ulicy Wiśniowieckiego. Są utrudnienia.

Łatwego życia nie mają kierowcy w Nowym Sączu. Po tym, jak zakończył się remont Alei Sucharskiego, a także przebudowa Grodzkiej, Jagiellońskiej i Kunegundy, drogowcy pojawili się w kolejnych miejscach w mieście.

To między innymi ulica Wiśniowieckiego. Na początek drogowcy zamknęli dla ruchu odcinek od ulicy Królowej Jadwigi do ulicy Ciećkiewicza.

Oprócz nowego asfaltu, na Wiśniowieckiego będą też wykonane nowe chodniki oraz bezpieczne przejścia dla pieszych – mówi Ludomir Handzel prezydent Nowego Sącza.

Objazdy wytyczono ulicami Łukasińskiego i Siemiradzkiego, a także Wieniawskiego i Korzeniowskiego. Dojazd mają tylko mieszkańcy okolicznych domów. Dlatego kierowcy muszą tam uważać i nie mogą jeździć na pamięć.

To jednak niejedyne miejsce w Nowym Sączu, gdzie są drogowcy. W remoncie jest także ulica Broniewskiego. Na razie drogowcy pracują tam na odcinku, który prowadzi od ulicy Lwowskiej, ale wyremontowana będzie cała ulica Broniewskiego. W miejscu, gdzie spotyka się z Barską i Paderewskiego powstanie rondo.