Będzie musiał poszukać innego zajęcia. Sprzedawca nielegalnego tytoniu w rękach policji

2021-04-07 18:37 DR
Nielegalne papierosy i tytoń wpadł w ręce policjantów z Grybowa
Autor: KMP Nowy Sącz Nielegalne papierosy i tytoń wpadł w ręce policjantów z Grybowa

Ponad 1200 papierosów, 27 kilogramów sprasowanych liści tytoniu, krajankę oraz urządzenia służące do wyboru papierosów. Między innymi to wpadło w ręce policjantów. Zatrzymano też mężczyznę, który sprzedawał nielegalny tytoń.

Mężczyznę podejrzewanego o wytwarzanie i sprzedaż papierosów bez polskich znaków akcyzy namierzyli policjanci z Grybowa. W akcje zaangażowano też sądeckich mundurowych,  którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

W jednym z mieszkań zabezpieczono blisko 2 kilogramy krajanki tytoniowej, 45 paczek papierosów po 18 sztuk oraz trzy pudełka z wypełnione  tytoniem. Dodatkowo policjanci wykryli ponad 200 pustych opakowań po papierosach różnych marek oraz urządzenie służące do wytwarzania papierosów i maszynę do produkcji krajanki tytoniowej. W trakcie przeszukania okazało się, że mężczyzna na terenie ogródka działkowego przechowuje jeszcze sprasowane liście tytoniu przeznaczone do dalszej obróbki. Na miejscu zabezpieczono 27 kilogramów liści, a także maszynę do ich krojenia – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Policjanci ustalili, że we wrześniu ubiegłego roku mężczyzna kupił 30 kilogramów suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy, czym naraził Skarb Państwa na stratę ponad 16 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconego podatku. Następnie wytwarzał z niego papierosy i pokątnie je sprzedawał.

Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym i ustawie o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi mu teraz wysoka grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl