Aż 70 przejść dla pieszych doczeka się przebudowy

i

Autor: Maria Olszowska starostwo powiatowe w Nowym Sączu Aż 70 przejść dla pieszych doczeka się przebudowy

Bezpieczne drogi

Będzie bezpieczniej na drogach powiatowych. Aż 70 przejść dla pieszych doczeka się przebudowy!

2023-03-29 16:30

Lepiej doświetlone i dodatkowo oznakowane. Tak wygląda coraz więcej przejść dla pieszych na drogach, którymi zarządza Powiatowy Zarząd Dróg z Nowego Sącza. Tylko w ostatnich latach udało się przebudować wiele takich miejsc.

Na tym jednak nie koniec, bo podobne prace samorząd planuje także na najbliższe miesiące. W sumie do końca roku przebudowanych będzie kolejnych 70 przejść dla pieszych.

Nowe przejścia będą właściwie oznakowane. Na każdym z nich pojawi się aktywny znak z pulsatorami informującymi o pieszym zbliżającym się do pasów. Będą też zamontowane lampy doświetlające, dzięki którym kierowcy już z daleko zauważą pieszego.

Lokalizacja przejść, które wybraliśmy do przebudowy nie jest przypadkowa. Są to miejsca, gdzie ruch samochodów i pieszych jest bardzo duży. Dzięki temu będzie tam bezpieczniej - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski

W pierwszej kolejności przejścia powstaną na terenie gmin Podegrodzie, Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Kamionka Wielka, Korzenna oraz Łososina Dolna.

QUIZ. Prawda czy fałsz? Twoje dzieci będą TO wiedzieć! Zaliczamy od 9/10

Pytanie 1 z 10
Delfin to ryba:

Wszystkie przejścia mają być wykonane do końca wakacji. Jest to jednak dopiero pierwszy etap prac, który PZD w Nowym Sączu zaplanował na ten rok. W sumie w 2023 roku ma powstać blisko 70 bezpiecznych przejść dla pieszych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE