17 małych boa dusicieli w centrum Nowego Sącza. Węże urodziły się w miejskim terrarium[GALERIA], [WIDEO]

2020-05-21 8:20 MR

Na razie mają kilkanaście centymetrów długości, ale mogą urosnąć nawet do kilku metrów. Małe węże boa na świat przyszły 19 maja o godzinie 3:45 w nocy. To pierwszy taki przypadek w miejskim terrarium, które w swojej kolekcji ma egzotyczne gady i pajęczaki z rożnych stron świata.

Małe węże są teraz trzymane w specjalnych pojemnikach. Każdy z nich ma swoje cztery kąty i czeka na pierwszą wylinkę. Opiekun Gadziarni, jest bardzo zadowolony z tego że węże przyszły na świat w miejskim terrarium.

Te węże są bardzo popularne w hodowlach w Polsce i często się je rozmnaża. Bardzo jestem zadowolony, że udało się to zrobić w tym nowym miejscu. To znaczy, że zwierzęta czują się tu bardzo dobrze – wyjaśnia Dominik Mikołajczyk ze Stowarzyszenia Pasjonatów Terrarystyki „Gadziarnia”.

Narodziny węży w Nowym Sączu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Tuż przed narodzinami przy terrarium samicy zainstalowano kamerę, która nagrała narodziny małych gadów. Stało się to dokładnie 19 maja przed godziną 4 w nocy. Urodziło się 17 zdrowych maluchów.

Małe jak i mama czują się bardzo dobrze. Młode są na etapie wchłaniania pępowin i są przed pierwszą wylinką. Dopiero, po tym będzie można je zacząć karmić. Mama jest już po pierwszym karmieniu i powoli dochodzi do siebie – dodaje Dominik Mikołajczyk.

Odwiedzający Gadziarnie będą mogli zobaczyć małe węże za jakieś 4 tygodnie. Są też szanse, że część z nich pozostanie w miejskim terrarium. Małe węże jeszcze nie mają imion, ale jak zapewnia Dominik Mikołajczyk, te które pozostaną w Gadziarni otrzymają je.  Jak się okazuje boa dusiciele potrafią urodzić nawet do 30 młodych. Boa dusiciele w hodowli osiągają długość do 3 metrów, osobniki żyjące na wolności nawet do 4 metrów.

Dominik Mikołajczyk ze stowarzyszenia pasjonatów terrarystyki "Gadziarnia" opowiada o małych wężach boa