120 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym i alkohol. Pirat drogowy w rękach policji

2021-01-12 16:19 DR
Pirat drogowy w rękach policji.  Mężczyzna był też nietrzeźwy
Autor: KMP Nowy Sącz Pirat drogowy w rękach policji. Mężczyzna był też nietrzeźwy

Policjanci sądeckiej grupy SPEED kilka dni temu zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 122 kilometrów na godzinę, czyli o 72 kilometry na godzinę szybciej niż wolno.

Prędkość to jednak niejedyny problem zatrzymanego kierowcy, bo mężczyzna popełnił też inne przestępstwo. Był pijany.  Kierowca wpadł przy okazji rutynowej kontroli drogowej,  bo zwrócił na siebie uwagę policjantów.  

Uwagę funkcjonariuszy,  którzy prowadzili kontrolę prędkości, zwrócił uwagę  kierowca, który bardzo szybko poruszał się volkswagenem. Pomiar wskazał 122 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość, z uwagi na teren zabudowany, wynosiła 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej.  Brawurowa jazda nie była jego jedynym przewinieniem, ponieważ badanie na trzeźwość wykazało, że ma on w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Kierowanie pojazdem w takim stanie jest przestępstwem - mówi Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Światła na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Mickeiwicza w Nowym Sączu już działają

Kierowca za przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem, na jego konto trafiło też 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy. Z kolei za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem, gdzie grożą mu poważne konsekwencje.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl