Terry Pratchett: 20 nieznanych opowiadań przeczytamy jeszcze w tym roku!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Terry Pratchett: 20 nieznanych opowiadań przeczytamy jeszcze w tym roku!

2023-03-07 10:40

To jeszcze nie koniec niespodzianek od Terry’ego Pratchetta? Po śmierci autora jego fani pogrążyli się w prawdziwej żałobie. Ostatnia książka, która napisał nosiła tytuł ,,Pasterska Korona" i była swoistym pożegnaniem pisarza z czytelnikami. Wraz z nim, odeszła do lepszego świata też Babcia Weatherwax. Okazuje się jednak, że nie wszystkie jego historie fani poznali. Wydawca sir Pratchetta zapowiedział nową książkę!

Terry Pratchett przed śmiercią pozostawił bardzo jasne instrukcje dotyczące jego prac. Zgodnie z jego ostatnią wolą, 10 rozpoczętych przez pisarza powieści bezpowrotnie ,,zginęło" pod walcem parowym. Świat był przekonany, że twórczość artysty została już na zawsze pochowana wraz z nim. Grupa fanów odkryła jednak, że pod pseudonimem Patrick Kearn, Terry Pratchett  wydał kilkanaście opowiadań w latach 60. i 70. do gazety regionalnej „Western Daily Press”. Gdy udało się odnaleźć wszystkie, okazało się, że jest ich ponad 20.

Kolekcja tekstów została za niebotyczną sumę odkupiona przez wieloletniego wydawcę Terry’ego Pratchetta. Teraz opowiadania zostanę zebrane i odświeżone, by trafić do zupełnie nowego zbioru, którego premiera ma mieć miejsce już 5 października 2023 roku!

Terry Pratchett: 20 nieznanych opowiadań - o czym są?

Żadne z odnalezionych opowiadań nie ma związku ze Światem Dysku. Czytelnicy nie będą jednak rozczarowani, bo spotkamy w nich wielu fantastycznych bohaterów - duchów, czarodziejów, czy... jaskiniowców. Nie zabraknie również słynnego humoru autora.

Masz dla nas ciekawy nerd-temat? Zgłoś go na nerdsfera@grupazpr.pl!

Gmina Trzebownisko najbardziej amerykańskim miejscem w Polsce

Quiz. Kulinarne przesądy. Jak zapewnić sobie szczęście, a jak uniknąć pecha podczas gotowania

Pytanie 1 z 10
Czosnek to skuteczna ochrona przed:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE