Nowości muzyczne 2019: Września - premiera teledysku zimnv

2019-08-14 17:24 A.D.
zinv
Autor: Materiały prasowe

Zespół zimnv odkrywa kolejne karty prezentując drugi teledysk ze studyjnego albumu Ślady Czereśni, który miał swoją premierę w maju tego roku. Po dobrze przyjętym singlu Dałbym Ci Wszystko, ukazał się drugi teledysk do utworu Września. Wydawcą płyty jest Broda Records. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Września to utwór, który osadzony jest głęboko w mojej rodzinnej miejscowości. W tekście wcielam się w nastoletnią wersję siebie samego, zmagam się z powtarzalnością lat spędzonych w domu, chęcią wyruszenia w dorosłość – komentuje Kuba Zimny, frontman.

Kawałek poniekąd jest lustrzanym odbiciem utworu Ślady Czereśni, który jest jednym z closerów albumu. Razem te dwie piosenki budują kompletny obraz Wrześni – z jednej strony nudnego, przewidywalnego i zaściankowego miasta, z drugiej magicznego miejsca dorastania. To połączenie tych dwóch potencjalnie sprzecznych wspomnień zbudowało narrację całości płyty.

Teledysk do Wrześni nawiązuje stylistyką do lat 90-tych. Zarówno sceneria jak i charakteryzacja przywodzi na myśl tamten okres. Klip czerpie również inspiracje z kinematografii i fotografii sprzed 30 lat. Dla zespołu jest to kolejny etap rozwoju artystycznego.

Nad najnowszym teledyskiem pracował ten sam kolektyw odpowiedzialny za poprzednie materiały wideo– makemake. Za reżyserię i montaż odpowiada Adam Romel, za pracę kamery Mateusz Nowak, a za zdjęcia zakulisowe z planu Piotr Bedliński.

Kuba Zimny – frontman, autor tekstów i wokalista – którego nazwisku zespół zawdzięcza swoją gorącą nazwę.

Marcin Godek (gitary i bas), Mat Tomasik (perkusja, bity) oraz Kuba Zimny grają wspólnie od stycznia 2018 roku. Ich muzyka jest wypadkową szerokich inspiracji wszystkich członków zespołu. W muzyce zimnv można poczuć świeży powiew energii z pogranicza alternatywy, popu i indie. Trójka muzyków tworzy taneczne gitarowe kompozycje skąpane w warstwie przestrzennych syntezatorów i energetycznych partii perkusyjnych. Za ciepłym, kojącym głosem wokalisty i pozornie prostymi tekstami można znaleźć liczne nawiązania do popkultury i podwójne dna.

Najnowsze