Ile ósemek widzisz na zdjęciu?

i

Autor: cookie_studio/Freepik/nfinity8dubai/Instagram Ile ósemek widzisz na zdjęciu?

Rusz głową!

Ile ósemek widzisz na zdjęciu? Prawdziwy bystrzak odpowie w 10 sekund

2024-06-12 15:39

Zagadki i iluzje optyczne i wszelkiego rodzaju łamigłówki cieszą się wielką popularnością. Jak wiadomo, warto ćwiczyć swój umysł, aby jak najdłużej był sprawny. Myślisz, że jesteś spostrzegawczy i potrafisz w mgnieniu oka rozgryźć każdą zagadkę? Sprawdź w jakim czasie, uda ci się odnaleźć wszystkie "ósemki".

Nasz mózg, podobnie, jak i nasze ciało potrzebuje bodźców do tego, aby sprawnie działać. Najlepiej zatem regularnie ćwiczyć nasz umysł, po to, aby jak najdłużej cieszyć się dobrą pamięcią i zachować sprawność. Najlepszym sposobem "gimnastyki" naszego umysłu są wszelkiego rodzaju zagadki i łamigłówki. Sprawiają one, iż angażujemy nasze szare komórki i pobudzamy w nich procesy myślowe.

Tym jednym hitem Robert Gawliński zarobił na piękny dom

Ile "ósemek" widzisz na zdjęciu?

Masz ochotę nieco potrenować? Mamy dla ciebie z pozoru proste zadanie. Spojrzyj na obrazek poniżej i postaraj się znaleźć wszystkie ukryte na nim "ósemki". Choć z pozoru wydaje się to być banalnie proste, gwarantujemy, że to zadanie może sprawić ci nieco problemów. Poprawna odpowiedź jest tylko jedna, jednak każdy z nas może podać zupełnie różną liczbę "ósemek", które ukryły się na zdjęciu. Gotowy? Prawdziwy bystrzak poda poprawną odpowiedź w mniej niż 10 sekund!

Ile ósemek widzisz na zdjęciu?

i

Autor: nfinity8dubai/Instagram Ile ósemek widzisz na zdjęciu?

Ile "ósemek" udało wam się odnaleźć? Na "pierwszy rzut oka" możemy zauważyć ich cztery, jednak jeśli wysilimy nieco wzrok i połączymy górną część dolnej ósemki z dolną częścią tej górnej, wówczas zauważymy, że jest ich pięć. Jednak nie jest to prawidłowa odpowiedź. Przy tego typu zadaniach należy pamiętać, aby patrzeć na obrazek z nieco szerszej perspektywy i spróbować nieco ruszyć głową, i to dosłownie! Jeśli przekręcimy nieco głowę i spojrzymy na obrazek nieco bardziej pod kątem, zauważymy, że w środkowej części ilustracji schowały się jeszcze cztery "ósemki". Zatem na obrazku znajduje się dziewięć "ósemek".

Quiz. Lato w PRL-u. Pamiętasz, jak wtedy wypoczywano?

Pytanie 1 z 15
Od którego roku prawo do wypoczynku obywatelom PRL gwarantowała konstytucja?

Udało ci się odnaleźć wszystkie? Jeśli tak, gratulujemy! Jeżeli nie udzieliłeś poprawnej odpowiedzi, nie martw się. Pamiętaj, że trening czyni mistrza i przy kolejnych próbach z pewnością pójdzie ci lepiej!