15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego [OBCHODY, PROGRAM]

2019-08-15 15:39 MK
Defilada
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Jak co roku, 15 sierpnia obchodzić będziemy Święto Wojska Polskiego. To niezwykle ważna uroczystość w naszym kraju, która upamiętnia zwycięską dla Polaków Bitwę Warszawską stoczoną w 1920 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będą oficjalne obchody państwowe. Wyjątkowo, defilada nie będzie miała w tym roku miejsca w Warszawie, a w Katowicach. Na ESKA.pl znajdziecie pełen program obchodów Święta Wojska Polskiego w stolicy województwa śląskiego.

15 sierpnia - program obchodów Święta Wojska Polskiego to bardzo istotna informacja dla wszystkich tych, którzy mają zamiar wziąć w nich udział. W związku z 100. rocznicą wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję, by defilada przeszła ulicami Katowic, a nie Warszawy, jak miało to miejsce do tej pory. Czego mogą spodziewać się uczestnicy państwowych obchodów święta? Jakie atrakcje czekają na nich w Katowicach? Trzeba przyznać, że organizatorzy naprawdę się postarali.

15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego PROGRAM

Oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się w czwartek, 15 sierpnia o godzinie 12:00. Wtedy wręczone zostaną odznaczenia na placu Chrobrego w Katowicach. Na godzinę 14:00 zaplanowany jest start defilady pod hasłem Wierni Polsce, podczas której przejdzie 2600 żołnierzy. Uroczystość złożona będzie z dwóch części - lądowej i powietrznej.

W trakcie pierwszej, uczestnicy będą mogli zobaczyć żołnierzy Wojska Polskiego oraz wojsk sojuszniczych stacjonujących w Polsce: armii Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii. Drugą część uświetnią pokazy sił powietrznych, w trakcie której obserwujący będa mieli szansę zobaczyć specjalne śmigłowce, myśliwce i samoloty. Defilada ma zakończyć się planowo o godzinie 15:00. Po godzinie 15:00, w Strefie Kultury rozpocznie się piknik wojskowy.

Najnowsze