15 sierpnia - czy sklepy będą otwarte?

2019-08-15 15:39 MK
Sklep
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Każde ze świąt budzi w wielu Polakach dylemat, czy będą mogli tego dnia normalnie zrobić zakupy. Jak wiadomo, w kalendarzu mamy takie dni, które są ustawowo wolne od pracy w większości przypadków. 15 sierpnia to dzień, w którym sporo osób rozpocznie długi weekend sierpniowy. Jak wiadomo, w niedzielę sklepy na pewno będą nieczynne. Jak sytuacja będzie wyglądała w czwartek? Czy 15 sierpnia sklepy będą normalnie otwarte? A może powinniśmy zrobić większe zakupy dzień wcześniej, czyli w środę? Sprawdź już teraz na ESKA.pl.

15 sierpnia - czy sklepy będą otwarte? Czy 15.08 zrobimy zakupy? Takie pytania pojawią się w głowie zapewne wielu Polaków, którzy nie pamiętają, jakie święta są ustawowo wolne od pracy. Teraz sytuacja będzie o tyle istotniejsza, ponieważ czwartek to również dzień, w którym miliony osób rozpoczną długi weekend sierpniowy. Część z nich zapewne będzie chciała zrobić duże zakupy, by nie musieć sobie zaprzątać nimi głowy podczas wolnego. Tym bardziej, że zgodnie z obowiązująca ustawą, w niedzielę 18 sierpnia nie zrobimy zakupów. Czy 15 sierpnia będzie to w takim razie możliwe?

15 sierpnia - sklepy otwarte czy zamknięte?

W Polsce obchodzimy wiele świąt kościelnych i państwowych, jednak nie każde z nich jest dniem wolnym. 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to data, która ustawowo zapewnia wolne w pracy. Oznacza to, że sklepy będą nieczynne. Zakupów na pewno nie zrobimy w hipermarketach oraz galeriach handlowych. Otwarte będą stacje benzynowe, niektóre sklepy osiedlowe oraz Żabki. Godziny otwarcia będą ustalane indywidualnie przez właścicieli.

Najnowsze