Worlds 2022

i

Autor: Photo by Colin Young-Wolff/Riot Games

Worlds 2023

Worlds 2023: Lista najlepszych graczy LoL'a, których zabraknie na Mistrzostwach Świata. Polak w gronie zawodników

2023-09-25 15:51

Powoli zbliżamy się do najważniejszego święta w e-sportowym świecie League of Legends, czyli Worlds 2023. Tym razem Mistrzostwa Świata zabiorą kibiców oraz zawodników do Korei Południowej. Niestety, ale nie wszyscy pro gracze będą mogli rywalizować o najważniejsze trofeum 2023 roku. Których zawodników zabraknie podczas LoL Worlds w Azji?

Spis treści

  1. Najlepsi gracze, których zabraknie na Worlds 2023
  2. Park „Viper” Do-hyeon – Hanwha Life Esports
  3. Marcin “Jankos” Jankowski – Team Heretics
  4. Emil “Larssen” Larsson – KOI
  5. Joseph “jojopyun” Pyun – Evil Geniuses

Po długim i wyczerpującym sezonie rywalizacji w regionalnych ligach League of Legends pluton najlepszych graczy na świecie udaje się do Korei Południowej, aby rywalizować o jedno z najwspanialszych trofeów e-sportu. W Mistrzostwach Świata Worlds 2023 wezmą udział jedne z najlepszych drużyn z całego świata, jednak liczba miejsc była mocno ograniczona i wiele utytułowanych ekip przegapiło swoją okazję na awans. W rezultacie jest także mnóstwo utalentowanych supergwiazd, które będą oglądać turniej z domu tak jak reszta z nas. Poniżej znajdziecie listę najlepszych pro graczy League of Legends, których niestety, ale zabraknie podczas finałów Mistrzostw Świata w Azji.

Czytaj też: Worlds 2023: harmonogram, drużyny, kiedy i gdzie oglądać? Wszystkie informacje o Mistrzostwach Świata w LoL'u

Najlepsi gracze, których zabraknie na Worlds 2023

Park „Viper” Do-hyeon – Hanwha Life Esports

Minęło zaledwie kilka lat, kiedy to Viper mógł cieszyć się z Pucharu Mistrza Świata, jednak aktualnie 22-latek zniknął z blasku reflektorów po powrocie do LCK, Hanwha Life Esports. Na początku roku wiele osób było podekscytowanych potencjałem tego składu, zwłaszcza po podpisaniu kontraktu z dwoma wyróżniającymi się postaciami.

Dodanie Vipera jako gwiazdy AD uczyniło ten skład jeszcze bardziej intrygującym, ale fani szybko zdali sobie sprawę, że nawet przy jego ogromnej sile ognia skład nie miał na tyle regularnych występów, aby przeciwstawić się hegemonom ze swojego regionu. Według Oracle’s Elixir, nawet w przegranym sezonie Viper miał trzecie miejsce pod względem liczby zabójstw i drugi co do wielkości udział w zadawanych obrażeniach spośród wszystkich AD Carry LCK w ciągu lata.

Czytaj też: Worlds 2023: Drużyny LEC są skazane na porażkę podczas Mistrzostw Świata w League of Legends

Park „Viper” Do-hyeon

i

Autor: LCK / Riot Games

Marcin “Jankos” Jankowski – Team Heretics

Dla polskich fanów brak Jankosa to coś więcej niż zawód. Marcin od lat zaszczycał nas swoją obecnością podczas finałów Worlds, jednak tym razem wraz z Team'em Heretics będą musieli oglądać go z pozycji trybun lub telewizorów. Zdecydowanie końcówka sezonu była ożywieniem w gronie heretyków, jednak jak się okazało, to nastało zbyt późno, co w rezultacie skutkowało brakiem Polaka na najważniejszej e-sportowej imprezie w League of Legends.

Wielu fanów zgodziło się, że gdyby jeden z najlepszych dżunglerów na świecie nie znalazł się w Heretics, zespół prawdopodobnie znajdowałby się na dole rankingów. 28-letni weteran wykonał wiele pracy dla całej drużyny, a jednocześnie dobrze radził sobie w tym roku samodzielnie. Podkreślił to niesamowitym wiosennym splitem, w którym przegonił wszystkich dżunglerów pod względem zabójstw i znalazł się w pierwszej trójce według Oracle's Elixir w udziale w zabijaniu oraz zadawaniu obrażeń w swojej roli.

Czytaj też: League of Legends LEC straciło 80 tysięcy widzów! Worlds 2023 zanotuje najgorszą w historii oglądalność?

Jankos

i

Autor: Team Heretics twitter

Emil “Larssen” Larsson – KOI

E-sportowy rok zakończył się dla KOI wcześniej, ale zespół podobno już zadecydował o jego przyszłości, podpisując kontrakt z Larssenem w ramach zgłoszonego przedłużenia kontraktu o cztery lata, co jest doskonałym wskaźnikiem tego, jak dobrze indywidualnie 23-latek spisał się w ciągu ostatniego roku.

Mimo że jego zespół miał trudności z utrzymaniem spójności i przez większą część 2023 r. znajdował się poza pierwszą piątką, Larssen był graczem o najwyższej produktywności w KOI, z czołowym udziałem w roli 34% całkowitej liczby zabójstw swojego zespołu i najwyższym KDA ze wszystkich z LEC.

Emil “Larssen” Larsson

i

Autor: Photo by Michal Konkol/Riot Games

Joseph “jojopyun” Pyun – Evil Geniuses

Dziwnie jest informować was o tym, że najcenniejszy zawodnik Ameryki Północnej nie pojedzie na Mistrzostwa Świata, ale Jojopyun wpasował się w tę kategorię dzięki swojemu występowi dla Evil Geniuses. Młoda gwiazda miała jeden z najlepszych składów w swojej krótkiej karierze i był to główny powód, dla którego tegoroczne wydanie EG był tak konkurencyjny – mimo że ostatecznie przegrało w play-offach.

Według Oracle Jojopyun osiągnął swój dotychczasowy szczyt, ponieważ górował w niemalże wszystkich aspektach rozgrywki. Zawodnik EG miał także dominujące statystyki we wczesnej fazie gry i wiele kluczowych dla rozgrywki momentów na swoim koncie.

Joseph “jojopyun” Pyun

i

Autor: Riot
M jak miłość odcinek 1744 ZWIASTUN. Marcin uratuje siostrę Kamy. Zakocha się od pierwszego wejrzenia!

Worlds 2023. E-sportowy QUIZ o mistrzostwach świata League of Legends. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 14
Worlds 2023 odbędą się w: