screen z filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

i

Autor: screen z filmu Władca Pierścieni: Powrót króla / 2003

Ciekawostki

Władca Pierścieni, usunięta scena. Tak by wyglądał Frodo, gdyby zachował Jedyny Pierścień!

2024-02-12 19:05

Jedyny Pierścień to niezwykły artefakt stworzony przez Saurona, który posiadał część mocy i woli swojego twórcy. Gdy trafił on w ręce Smeagola, jego wpływ doprowadził do degeneracji tej postaci. Okazuje się, że w trakcie kręcenia Władcy Pierścieni stworzono charakteryzację, która ukazała jaki wpływ miałby pierścień na Froda, gdyby ten go nie zniszczył. Scena ta nigdy nie pojawiła się w filmie! Zobaczcie zdjęcia.

Pierścień Jedyny, by władać wszystkimi, czarem je opętać,Pierścień Jedyny, by wszystkie zgromadzić i w ciemnościach spętać.

J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni.

Władca Pierścieni - usunięta scena z Frodo

Po pokonaniu Surona Jedyny Pierścień trafił w ręce Isildura, a następnie jego właścicielem został Smeagol, który skuszony podszeptami i chęcią posiadana pierścienia zabił swojego przyjaciela Déagola, by go zdobyć. Za zbrodnie został wykluczony z rodzinnej społeczności i zamieszkał w jaskiniach Gór Mglistych. Ukrywanie się w jaskiniach w stałej obecności Pierścienia zmieniło go w stwora – Golluma, nienawidzącego światła i żywiącego się rybami i mięsem goblinów. Wiele lat później pierścień wpadł w ręce Bilbo, który przekazał go Frodo. Wpływ pierścienia na obu hobbitów był ogromny, chociaż i tak wyróżniali się oni całkiem dużą odpornością na jego wpływ. W internecie znaleźć można zdjęcia charakteryzacji, jaką zrobiono odtwórcy Frodo (w tej roli Elijah Wood) w trakcie kręcenia Władcy Pierścieni. Zobaczyć możemy, że w scenie, której nigdy nie pokazano, Frodo przechodził przemianę podobną do tej, jaką przeszedł Gollum. Czy miała to być czyjaś wizja podczas wizyty u Galadrieli? Tek się zapewne nie dowiemy. Jeśli chcecie zobaczyć, co by się stało z Frodo, gdyby zatrzymał Jedyny Pierścień, to zdjęcie znajdziecie poniżej.

QUIZ. Władca pierścieni. Spróbuj zdobyć chociaż 7 punktów

Pytanie 1 z 10
Hobbici z którymi Frodo wyruszył na wyprawę, to: Sam, Pippin i...
„Spellbraker” - Charlie N. Holmberg powraca z nową serią fantasy