Wiedźmiński larp na zamku w Korzkiew. Gracze ,,pojadą do Toussaint

i

Autor: Cech Obronców - madeby Dun Zdjęcie poglądowe z wydarzenia Cech Obrońców: Ekwinokcjum

LARP

Wiedźmiński larp na zamku Korzkiew. Gracze ,,pojadą" do Toussaint

2023-04-12 8:15

Larpy o tematyce wiedźmińskiej cieszą się dużą popularnością. Szlaki przetarło 5 Żywiołów i ich kultowy Witcher School. W Polsce powstaje wiele niekomercyjnych projektów larpowych właśnie dla fanów Wiedźmina. Jeden z nich odbywać się będzie już w kwietniu na zamku Korzkiew.

Polska scena larpowa rozwija się niezwykle prężnie. W 2023 roku fani Wiedźmina będą mogli pojechać nawet na kilkanaście larpów opartych o twórczość Andrzeja Sapkowskiego. Wszystkie stworzone są na oryginalnym scenariuszu i tworzone były dla fanów od fanów. Miłośnicy mniejszych larpów i początkujący mogą spróbować swoich sił na wydarzeniach organizowanych przez Biały Gryf - LARPY Joanny Szateckiej. Pierwsze z nich odbędzie się w maju 2023. W tym roku planowany jest również powrót gry, która w 2022 zachwyciła larpowców w całym kraju czyli Idzie Niebo Ciemną Nocą w wiosce Fantasy. To druga edycja ciepło przyjętej gry. Miłośnicy gier bitewnych z pewnością mają już w kalendarzu zaplanowane wzięcie wolnego na Czas Pogardy (sierpień 2023) i Źle się dzieje w Górnym Sodden (czerwiec 2023). Pierwszy z ,,większych" wiedźmińskich larpów odbędzie się w tym roku na zamku Korzkiew pod Krakowem.

Cech Obrońców: Sześć Tajemnic na zamku Korzkiew

22 kwietnia zamek Korzkiew pod Krakowem gościł będzie wiedźminów, magów i arystokratów z całego świata. Malowniczy zamek wydaje się idealnym miejscem do odegrania scen w księstwie Toussaint. Warto pamiętać, że było to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, do którego każdy chciał powracać. Zamek Korzkiew położony jest na północ i zaledwie 13 km od rynku w Krakowie. To nie tylko świetna larpowa miejscówka, lecz również lokalizacja warta odwiedzenia w wolny weekend. Zamek to ustronie na wzgórzu otoczone lasem i parkiem z 1820 r., rozciągającym się w dolinie pod zamkiem między zalesionym zboczem góry a strumieniem Korzkiewka. Na sąsiednim wzgórzu widoczny jest XVII w. kościół.

Larp opowiadał będzie historię księżnej Adeli Marty, która gorączkowo poszukuje miłości. W przeciągu roku zdążyła zaręczyć się już sześć razy. Gracze wcielać będą się w dawnych narzeczonych, ich rodziny, przyjaciół i wiedźminów, którzy przybyli do zamku w zupełnie innym celu niż roztrząsanie perypetii młodej księżnej. Jakim? Tego oni sami jeszcze nie wiedzą. Otrzymali jedynie informacje, że podczas bankietu odbywać będzie się również tajemnicza licytacja... W grze weźmie udział 45 graczy i 10 organizatorów. Ponadto uwieczniać będą je fotografowie - Monika Jędrys Photography i Wehikuł Kasi.

Dzięki współpracy organizatorów gry z najdłużej działającym na rynku sklepem larpowym Rekwizytornia, każdy z graczy otrzymał również zniżkę na niezbędne wydatki strojowe. Dzięki temu mogli w niższej cenie zakupić online produkty takie jak: suknie, kaletki, pasy, czy broń bezpieczna.

Nowy mural w Krakowie

Kwietniowe wydarzenie zatytułowane Cech Obrońców: Sześć Tajemnic jest tworzone jest non-profit od fanów dla fanów i organizatorzy nie mają żadnych finansowych korzyści z jego organizowania. Ta sama ekipa organizowała we wrześniu 2022 roku inną historię ze świata wiedźmina - ekwinokcjum.

Zdjęcia z poprzedniego larpa Cechu Obrońców możecie zobaczyć TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE