Wiedźmin

i

Autor: CD Project RED

Wiedźmin

Wiedźmin 1 Remake na Unreal Engine 5 powstaje! Aktor głosowy Geralta z Rivii zdradza informacje

2023-11-21 9:57

W ostatnim czasie na rynku gier wideo pojawiło się mnóstwo portów, remaster'ów lub remake'ów popularnych, cenionych oraz uznanych przez krytyków, jak i graczy gier. Prawdopodobnie do tego grona dołączy pierwszy Wiedźmin z 2007 roku. CD Project RED miałoby zaskoczyć fanów możliwościami Unreal Engine 5!

Spis treści

  1. Wiedźmin 1 Remake — data premiery
  2. Wiedźmin 1 Remake — jak będzie wyglądał?

Według najnowszych doniesień projekt Canis Majoris CD PROJEKT RED to w pełni od podstaw remake oryginalnej gry Wiedźmin wykorzystujący silnik Unreal Engine 5. Z tego powodu wielu fanów spodziewa się Wiedźmina 1, ale opakowanego w graficzne wydanie rodem z Wiedźmina 3, a nawet bardziej nowoczesnego. Wiedźmin Remake ma nie być po prostu remasterem oryginału, ale pełnowartościowym odświeżeniem wykorzystującym oryginalną grę jako podstawę. Tytuł zostanie opracowany przez Fool’s Theory, pod okiem CD PROJEKT RED.

Czytaj też: GTA VI wzoruje się na Wiedźmin 4! Rockstar Games bierze przykład z CD Project RED

Wiedźmin 1 Remake — data premiery

Aktualnie nic nie wiadomo o potencjalnej dacie premiery Remake'u Wiedźmina. Kiedy tylko pojawią się najnowsze informację, zaktualizujemy artykuł.

Wiedźmin 1 Remake — jak będzie wyglądał?

Chociaż oryginalny Wiedźmin jest świetną grą, oprawa wizualna nie jest jedyną rzeczą, którą można by dopracować. Dialogi i aktorstwo głosowe to coś, co również można by ulepszyć na potrzeby remake'u. Jednakże z ostatnich komentarzy wynika, że istnieje szansa, że w odświeżeniu zachowany zostanie oryginalny głos.

W wywiadzie dla Eurogamer, Doug Cockle, zagraniczny aktor głosowy najbardziej znany ze swojej roli Geralta z Rivii, omawiał swoje zaangażowanie w nadchodzący remake oryginalnej gry. I choć można by pomyśleć, że Cockle już o tym wie, aktor głosowy ujawnił, że aktualnie nie jest zaangażowany w odegranie roli Geralta z Rivii.

„Wiem o tym obecnie tyle samo, co ty” – powiedział Cockle w wywiadzie. „Wiem tylko, że CD PROJEKT Red ogłosił, że zamierzają przerobić Wiedźmina 1 na silniku Unreal [Engine] 5 i tyle. Nie wiem więc, czy sprowadzą mnie z powrotem, żebym ponownie nagrał dialogi, nie wiem, czy zamierzają wykorzystać dialogi z Wiedźmina 1 w obecnej postaci."

I chociaż Cockle nie został jeszcze wezwany w sprawie pracy, powiedział, że „zjawi się od razu”, jeśli studio poprosi go, aby przyszedł i ponownie nagrał swoje stare kwestie.

Co więcej, jeszcze nowsza aktualizacja remake'u wskazuje, że będzie on bardziej otwarty i będzie miał większy zakres niż oryginał. Mniej liniowe i bardziej zgodne z doświadczeniami, jakich oczekują fani Wiedźmina 3.

W raporcie dla inwestorów z końca listopada 2022 roku wydawca stwierdził, że nowa gra to „RPG z otwartym światem” i „nowoczesne odnowienie” oryginału.

Można więc zakładać, że kolejnym celem CD Project RED po Cyberpunk 2077 Widmo Wolności i jeszcze przed Wiedźminem 4, będzie pójście w ślady swoich branżowych kolegów, aby dostarczyć fanom remake gry, która zapoczątkowała wszystko.

Wieczorny Express - Andrzej Anusz

Wiedźmin 1 (2007) QUIZ. Kto to powiedział? Dopasuj cytat do postaci z gry CD Project RED!

Pytanie 1 z 10
„Pani wybaczy. Kolegę w młodości szerszeń ukąsił w ucho i jad doszedł do mózgu.”