To zadanie w Hogwart Legacy nawiązuje do gry z 2002 roku! Wspomnienia odblokowane!

i

Autor: Hogwart Legacy - screenshot Zdjęcie poglądowe

To zadanie w Hogwart Legacy nawiązuje do gry z 2002 roku! Wspomnienia odblokowane!

2023-03-09 8:28

Hogwart Legacy bije rekordy popularności. Sięgają po nią zarówno nowi gracze, jak i osoby, które jako nastolatkowie i dzieci spędziły godziny przed komputerem, odkrywając świat magii w pierwszych grach takich jak ,,Harry Potter i Kamień Filozoficzny" oraz ,,Harry Potter i Komnata Tajemnic". To właśnie fani tych produkcji odkryli niezwykłe zadanie!

Sacharissa Tugwood, którą spotykamy podczas jednej ze swoich wędrówek po Hogsmeade nie jest zupełnie nieznanym bohaterem dla tych, którzy grali już w Kamień Filozoficzny i Komnatę Tajemnic - czyli gry wydawane i sprzedawane w latach 2001-2003. Produkcje Electronic Arts oparte były na książkach J.K.Rowling, jak również filmowych adaptacjach powieści. Zadanie rozpoczyna się pod jednym z lokali w wiosce. Uczennica Hufflepuff prosi nas o pomoc i proponuje pieniądze w formie nagrody. Będziemy musieli udać się do Zakazanego Lasu i  zdobyć dla niej nieco czyrakobulwy. Warto zatem zaopatrzyć się w zestaw eliksirów, bo na swojej drodze spotkamy oczywiście kilku przeciwników w tym trolla.

Sacharissa Tugwood w grach o Potterze

To zadanie w Hogwart Legacy nawiązuje do gry z 2002 roku! Sacharissa Tugwood ur. 1874 r. i była czarownica nieznanego statusu krwi (jak wiemy z Dziedzictwa Hogwartu, była to jednak rodzina bardzo majętnych czarodziejów), która jako pierwsza używała eliksirów piękności, a wiele z nich stworzyła sama. W Hogwart Legacy nasz bohater będzie musiał pomóc jej w zdobyciu ropy z czyrakobulwy. Jak wiemy z jej karty słynnych czarodziejów, to właśnie ona opracowała magiczne właściwości ropy z czyrakobulwy i w nagrodę za swoje zasługi została umieszczona na kartach z Czekoladowych Żab.

Srebrną kartę Sacharissy Tugwood można było zdobyć w Komnacie Tajemnic, gdy wcielaliśmy się Harry'ego Pottera. Fani dawnych gier, którzy szybko wyłapali ten magiczny szczegół, są po prostu zachwyceni!

Masz dla nas ciekawy nerd-temat? Zgłoś go na nerdsfera@grupazpr.pl!

McDonald's jak z horroru w sercu Polski. Aż ciężko go rozpoznać! Co tam się stało?

Jak dobrze znasz najpopularniejsze horrory ostatnich lat?

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego – który z tych horrorów nie należy do uniwersum Obecności?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE