Starfield

i

Autor: beanstalk https://beanstalk.io/starfield-wallpaper/

Gry

Starfield – Premiera, gameplay, fabuła, trailer, wymagania. Bethesda prezentuje grę dla fanów kosmosu

2023-06-13 9:41

Długo wyczekiwana gra Bethesdy wreszcie ujrzała światło dzienne podczas Xbox Games Showcase 2023. Fani The Elder Scrolls wraz z deweloperami przeniosą się do kosmosu, w którym zwiedzą ogromną galaktykę. Gracze ujrzeli spory gameplay Starfield, który po prostu zachwyca!

Spis treści

 1. Starfield – fabuła
 2. Starfield – ogromna galaktyka i jej możliwości
 3. Starfield – rozgrywka
 4. Starfield – wymagania sprzętowe
 5. Starfield – premiera
 6. Starfield – gameplay

Nowy potencjalny hit Bethesdy doczekał się swojego miejsca na samo zakończenie pokazu Xbox Games Showcase i trzeba przyznać, że skradł serca fanów zielonych. Żeby tego było mało, pod wrażeniem są również inni deweloperzy oraz co ważniejsze fani The Elder Scrolls, którzy liczą na dobrego RPG w kosmosie. Starfield został zapowiedziany podczas targów E3 w 2018 roku i od tego czasu jest ciągle rozwijany ze względu na swój rozmach. Wreszcie 11 czerwca 2023 roku zobaczyliśmy spory gameplay, wzniecający płomień oczekujących na produkcję graczy. Pod spodem znajdziecie najważniejsze informacje na temat Starfield.

Starfield – fabuła

Starfield pozwoli nam wcielić się w nowego członka konstelacji New Atlantis. Jest to organizacja zrzeszająca prawdziwych eksploratorów kosmosu. Motorem napędowym dla historii mają być artefakty stworzone przez obcą cywilizację, które przemówiły do naszego głównego bohatera. W celu odpowiedzi na najbardziej nurtujące ludzkość pytanie wyruszymy w poszukiwanie inteligentnych istot pozaziemskich.

Starfield – ogromna galaktyka i jej możliwości

Bethesda chwali się, że w Starfield zwiedzimy ponad 1000 planet. Oczywiście na taką ilość lokacji będą składać się te stworzone ręcznie przez pracowników oraz te wygenerowane proceduralnie. Co ciekawe proceduralne planety nigdy nie będą takie same, ponieważ - Nawet jeśli twój znajomy odwiedzi tę samą planetę, co ty, to twoja historia będzie inna - tłumaczy Bethesda. Galaktyka przedstawiona w Starfield ma odwzorowywać możliwości tej prawdziwej. Ujrzymy księżyc orbitujący wokół planety, czy oświetlenie planety zarządzane w czasie rzeczywistym przez system globalnego oświetlenia, określany na podstawie typu gwiazdy i rodzaju atmosfery.

Gracze będą mieli również możliwość zbudowania swojej bazy. Nie będzie on tylko naszym domem, składzikiem, ale i miejscem do wydobywania surowców oraz ulepszania ekwipunku. Warto wspomnieć, że ładunek zdobyty podczas przygody będzie mógł być uznany za kontrabandę, a na wielu planetach będzie trzeba przejść skanowanie statku. Jakie będą skutki oblania testu, nie wiadomo.

Starfield – rozgrywka

Starfield zaoferuje klasyczny rozwój postaci z pięcioma drewkami umiejętności: Fizyczność, społeczność, walka, nauka oraz technologia. Ulepszanie wiąże się też jednak ze zdobywaniem kolejnych rang skilli, co wymaga realizacji coraz trudniejszych wyzwań. Skille będą mogły pomóc nam w: obejmowaniu kontroli umysłów obcych form życia, skradaniu się i kradzieży, walce wręcz, plecaku odrzutowym i perswazji.

Nie można zapomnieć i o statku kosmicznym, który doczekał się wielu możliwości ulepszeń. Bardzo złożoną personalizację będziemy mogli przeprowadzać w trybie ręcznym lub uproszczonym. Różnego typu ulepszenia będą przydatne w misjach, skokach nadprzestrzennych, czy podczas przemierzania galaktyki.

Bethesda poinformowała, że w grze znajdą się wątki miłosne. Odbywać będą się one za sprawą towarzyszy oraz misji z nimi związanych. Towarzysze to członkowie Konstelacji, ale będzie można również wynająć członków załogi z miast lub zrekrutować ich podczas napotkania takowych podczas podróży.

Na planetach przydadzą nam się takie elementy ekwipunku jak: pistolety, karabiny, granatniki, ale i broń biała. Wiele planet będzie wrogo do nas nastawione, a z tym ma nam pomóc masa broni do walki.

Ostatnim ważnym elementem będzie walka statkami. Tutaj gracze nie tylko będą musieli być celni, ale i ważne będzie dbanie o zarządzanie alokacją energii. Po wygranym pojedynku sami zdecydujemy, czy dokonujemy abordażu, czy zostawiamy go na pastwę galaktyki. Przejęty statek stanie się wtedy nasz.

Starfield – wymagania sprzętowe

Starfield - minimalne wymagania na PC

 • System operacyjny: Windows 10 wersja 22H2 (10.0.19045)
 • Procesor: AMD Ryzen 5 2600X, Intel Core i7-6800K
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5700, NVIDIA GeForce 1070 Ti
 • DirectX: Wersja 12
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 125 GB dostępnej przestrzeni, wymagany dysk SSD

Starfield - rekomendowane wymagania na PC

 • System operacyjny: Windows 10/11 z aktualizacjami
 • Procesor: AMD Ryzen 5 3600X, Intel i5-10600K
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 6800 XT, NVIDIA GeForce RTX 2080
 • DirectX: Wersja 12
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 125 GB dostępnej przestrzeni, wymagany dysk SSD

Starfield – premiera

Bethesda potwierdziła datę premiery Starfield na 6 września 2023 roku. Gra ukaże się na platformach: Xbox Series X/S oraz Microsoft Windows.

Starfield – gameplay

Starfield

i

Autor: beanstalk https://beanstalk.io/starfield-wallpaper/ Link: https://beanstalk.io/starfield-wallpaper/
Kolejny remont w Warszawie! Duże utrudnienia na Woli

QUIZ. Tylko prawdziwi fani zespołu BAJM, będą w stanie odpowiedzieć na te pytania

Pytanie 1 z 10
To był protest song, w którym "Józek" w rzeczywistości był Wojciechem Jaruzelskim. Które słowa tej piosenki są prawdziwe