Film

Powstaje nowy film o Wiedźminie. Są już pierwsze zdjęcia z planu zdjęciowego!

2023-11-24 7:48

Najwidoczniej nie wszystkich fanów zachwyciła adaptacja powieści Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie od Netflix. Fani Wiedźmina postanowili zrobić własny film o przygodach Geralta z Rivii. W internecie pojawiły się już pierwsze zdjęcia z planu zdjęciowego nowego filmu o Wiedźminie. Zobaczcie, kto wcieli się w słynnego Białego Wilka!

Spis treści

  1. Filmy i seriale o Wiedźminie
  2. Fani tworzą nowy film o Wiedźminie

Filmy i seriale o Wiedźminie

Adaptacja Wiedźmina od Netflix nie cieszy się spodziewaną popularnością wśród fanów Geralta z Rivii. Na różnych forach internetowych najczęściej fani zarzucają twórcom serialu odejście od materiału źródłowego, jakim są książki. Netflix zapowiedział już prace nad 4. sezonem Wiedźmina i serial animowany Wiedźmin: Syreny z głębin. W tym roku kręcony był również przez Netflix serial Szczury, który miał opisywać historię bandy, do której dołączyła Ciri. Netflix stworzył też serial animowany Wiedźmin: Zmora wilka, który przedstawiał historię Vesemira i niezbyt ciepło przyjęty serial Wiedźmin: Rodowód krwi, który miał być wprowadzeniem do serialu Wiedźmin. Oprócz Netflixowych adaptacji mamy oczywiście polskiego Wiedźmina z 2001 roku i fanowską produkcję osadzoną w świecie wiedźmina Pół wieku poezji później, w której zobaczyć możemy m.in. czarodziejkę Triss Merigold i wiedźmina Lamberta. Już wkrótce do listy produkcji o Wiedźminie dołączy krótkometrażowy film kręcony z udziałem szwajcarskiego cosplayera o nicku swiss_witcher.

Fani tworzą nowy film o Wiedźminie

Fani postanowili stworzyć własny film o Wiedźminie. W internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu i nie da się nie zauważyć, że produkcja czerpie inspiracje z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. od CD Projekt RED. W rolę Geralta z Rivii wcielił się cosplayer o nicku swiss_witcher. Udostępnił on na Reddicie serię zdjęć z opisem, iż są to zdjęcia z planu fanowskiego filmu o Geralcie z Rivii. Na zaprezentowanych zdjęciach oprócz głównego bohatera zobaczyć możemy Południcę. Zarówno zbroja Geralta, jak i wygląd Południcy, są inspirowane grafikami z gry. Swiss_witcher udostępnił również posty na Instagramie prezentujące więcej fotografii z planu zdjęciowego. Patrząc na zaprezentowane zdjęcia, można śmiało powiedzieć, że twórcy wkładają bardzo dużo starań, by odwzorować wiedźmińskie uniwersum w sposób, który zachwycił fanów gry Wiedźmin 3. Wiadomo, że ma to być produkcja krótkometrażowa. Nie podano jeszcze terminu premiery produkcji, ale zdecydowanie warto śledzić postępy tej ekipy.

QUIZ z gry Wiedźmin 3. Sprawdź, ile pamiętasz z gry i dodatków?

Pytanie 1 z 12
Jak nazywa się winnica w Toussaint będąca własnością Geralta z Rivii?
WIEDŹMIN 3 PEŁEN ABSURDU?! 5 RZECZY, KTÓRE SIĘ TOTALNIE NIE UDAŁY | To Się Kręci #19