Postać znana jedynie Polakom ukryta w Wiedźminie 3. Mogliście go nie zauważyć przez lata!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wiedźmin

Postać znana jedynie Polakom ukryta w Wiedźminie 3. Mogliście go nie zauważyć przez lata!

2023-03-28 11:24

Wiedźmin III: Dziki Gon to gra, która przeszła już do historii. Od lat jest jedną z najchętniej kupowanych na świecie i nawet ogromny sukces Cyberpunka nie przyćmił tego sukcesu. Fani w napięciu oczekują nowych odsłon przygód ze świat stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Tymczasem warto przypomnieć sobie Dziki Gon i poszukać ukrytych w nim smaczków. Niektóre potrafią zrozumieć tylko Polacy!

Wiedźmin 3: Dziki Gon to trzecia historia o Geralcie z Rivii. Biały Wilk odnajduje w niej swoją dawną (a może wciąż aktualną?) ukochaną Yennefer i rusza na poszukiwania Ciri. Jaskółka jest w niebezpieczeństwie, a zagraża jej król Dzikiego Gonu - Eredin. Prócz podstawowej wersji gry, w sprzedaży pojawiły się również dwa dodatki: Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Podczas naszych wędrówek po świecie natkniemy się na wiele polskich akcentów. Na przykład, na rynku w Toussaint mężczyzna zaśpiewa nam radośnie ,,wesołe jest życie staruszka", co oczywiście jest wspaniałym nawiązaniem do Kabaretu Starszych Panów. Ale spotkamy również postać, którą każdy  Polak pamięta... z dzieciństwa! Ukryta została w taki sposób, że mogliście nie spotkać jej przez lata!

Wiedźmin 3: Dziki Gon: ukryta postać w grze znana jedynie Polakom

Kogo możemy spotkać w grze? To... Koziołek Matołek! Postać pojawia się w dodatku Krew i Wino. Jeśli jednak nie wybraliście się do Krainy Baśni to niestety nie mieliście okazji go spotkać. Co ciekawe, Koziołka można... z zimną krwią zamordować.

Koziołek Matołek to postać literacka stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza w jednej z pierwszych w historyjek obrazkowych dla dzieci w Polsce. Ukazała się w 1932 roku. Każdy maluch wie, że w ,,Pacanowie kozy kują". Dla zagranicznych graczy widok koziołka w czerwonych spodenkach musi być jednak zaskakujący!

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Władca Pierścieni: ARCYTRUDNY QUIZ dla fanów. 10 na 10 mają tylko mistrzowie!

Pytanie 1 z 10
Jeden, by wszystkie odnaleźć, Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE