Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. cottonbro studio / Pexels

Wydarzenie

Planszowa GDArena 2023. Ciekawe wydarzenie dla fanów gier planszowych

2023-09-19 14:51

Zapowiada się ciekawe wydarzenia dla fanów gier planszowych. W Gdańsku odbędzie się Planszowa GDArena 2023. W trakcje tego dwudniowego wydarzenia na czeka odwiedzających dużo atrakcji. Jeśli ubicie gry bez prądu to koniecznie sprawdźcie datę i szczegóły tego wydarzenia.

Planszowa GDArena 2023 - data

W Gdańsku zapowiada się weekend pełen zabawy i gier planszowych. Będzie to pierwsza edycja festiwalu gier planszowych Planszowa GDArena w Polsat Plus Arena w Gdańsku.

„Odkryj planszówki w wyjątkowej atmosferze jednego z najpiękniejszych obiektów sportowych w kraju! Organizatorzy największego festiwalu gier planszowych w Polsce Festiwalu GRAMY zapraszają do odwiedzenia zupełnie nowej planszówkowej imprezy na mapie Trójmiasta!”

Festiwal odbędzie się 7 - 8 października 2023. W sobotę rozpocznie się o godzinie 12:00 - 20:00, w niedzielę o 10:00 - 18:00. Podczas tych 2 dni Polsat Plus Arena zamieni się nie tylko w arenę gier planszowych, ale też w festiwal z atrakcjami dla całej rodziny. A wszystko to z okazji zbliżającego się święta Dnia Gier Planszowych - 10 października.

Planszowa GDArena 2023 - atrakcje

Dla uczestników, którzy lubią rywalizować, przygotowana będzie gralnia z ponad setką stołów i biblioteką zawierającą aż 1500 nowoczesnych gier do wypożyczenia. Będzie również strefa gier fabularnych (RPG), w której będzie można spróbować czegoś nowego i poszerzać swoje growe horyzonty. Dla głodnych okołoteatralnych wrażeń znajdzie się również okazja do wzięcia udziału w krótkich grach typu LARP. Zagrać będzie też można na specjalnych stoiskach pokazowych, gdzie z pewnością odnajdą się wielbiciele kolekcjonerskich gier karcianych (Star Wars: Unlimited), szybkich zręcznościówek (KLASK), escape roomów (SideQuest) oraz gier imprezowych (MLEM: Space Agency). Na miejscu będzie można się również zapoznać z ofertą gdańskich klubów fantastyki (GKF, KF Zardzewiały Topór i GSF Alkor). Bezie można dowiedzieć się również, na czym polega Poczta Planszówkowa i jak założyć własny Klub Gier Planszowych. W sali warsztatowej będzie można dowiedzieć się jak projektować własne gry planszowe i jak malować figurki. Fani gier bitewnych też znajdą coś dla siebie. Planszowa GDArena to także dobra okazja do kupienia ciekawych gier planszowych. Na najwyższym piętrze wydarzenia, będzie przestrzeń, w której będzie można upolować planszówkowe nowości, a także akcesoria dla graczy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Dla najmłodszych przygotowane będą dmuchańce, strefa młodych Poszukiwaczy Przygód, a dla wszystkich głodnych część gastronomiczna z food truckami. Ponadto, podczas wydarzenia będzie można wesprzeć niesamowitą inicjatywę, oddając krew w specjalnym ambulansie Krewnych Pyrkonu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegóły eventu znajdziecie na Facebooku organizatorów.

Czy pamiętasz te kultowe zabawy z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Kreda potrzebna Ci będzie do gry...