Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

i

Autor: internet

„Pierścienie Władzy” to klapa? Wielu widzów nie dokończyło nawet pierwszego sezonu

2023-04-06 9:55

The Hollywood Reporter ujawniło nowe dane dotyczące oglądalności "Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy". Sprawdźcie, jaki odsetek widzów dotrwał do końca sezonu pierwszego.

"Pierścienie władzy" – widzowie nie dotrwali do końca sezonu

Serial „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” budzi mieszane uczucia wśród fanów twórczości Tolkiena. Chociaż w Wielkiej Brytanii powstaje już drugi sezon serialu Amazona, to najnowsze statystyki oglądalności pierwszego sezonu nie napawają optymizmem. W artykule The Hollywood Reporter ujawniło nowe dane dotyczące oglądalności "Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy". Dla Amazona drugi sezon ma być kluczowy dla dalszego rozwoju serialu, problem polega na tym, że niecałe 2/3 widzów w Ameryce nie dokończyło oglądać nawet pierwszego sezonu "Pierścieni Władzy".

Pierwszy odcinek serialu zaliczył rekordową oglądalność, bo premierę obejrzało aż 25 milionów widzów na całym świecie w ciągu pierwszych 24 godzin. Amazon nie udostępniał danych z oglądalności kolejnych odcinków. Jednak wysyp niepochlebnych memów o serialu nie pozostawia wątpliwości, że produkcja Amazona nie została dobrze przyjęta i oceniona przez fanów, co potwierdzają dane przedstawione przez The Hollywood Reporter.

W swojej publikacji THR ujawniło, że tylko 37% amerykańskich widzów ukończyło oglądanie pierwszego sezonu serialu. Nieco lepszy wynik serial miał w pozostałych krajach, w których do końca serialu dotrwało 45% wszystkich widzów. Jeśli do końca serialu, który miał być olbrzymim hitem, dotrwał tylko taki procent osób to trudno oprzeć się wrażeniu, że dzieło Amazona okazało się rozczarowaniem dla fanów. The Hollywood Reporter zauważa również, że "Pierścienie Władzy" nie zdobyły żadnej prestiżowej nagrody za swoją produkcję, co oznacza, że krytycy filmowi również nie są zachwyceni serialem.

Pracę nad drugą częścią trwają, ale nie bez problemów w ostatnim czasie na planie filmowym zmarł koń, co oburzyło obrońców praw zwierząt, jak by tego było mało, doszło do wybuchu w jednej z hal na planie Bray Studios, gdzie kręcone są nowe odcinki.

Dotrwaliście do końca sezonu i czekacie na drugą część? Dajcie znać w komentarzach.