Opowieści z Narnii: kiedy nowe filmy od Netflixa? Co już wiemy?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Opowieści z Narnii: kiedy nowe filmy od Netflixa? Co już wiemy?

2023-03-27 11:16

Na Opowieści z Narnii od Netflix czekają niecierpliwie fani cyklu siedmiu powieści fantasy napisanych przez C.S. Lewisa. Pierwsze trzy części zekranizowane zostały w latach 2005, 2008 i 2010 roku. Miłośnicy książek marzyli jednak o poznaniu dalszych losów swoich ulubionych bohaterów... i nie tylko ich! Co już wiadomo o Opowieściach z Narnii od Netflixa?

O Opowieściach z Narnii od Netflixa wciąż niewiele wiadomo. Projekt objęty jest tajemnicą i nie ma się co dziwić - po sukcesie drugiego sezonu serialu Cień i Kość fani będą mieli wielkie oczekiwania. Matthew Aldrich, znany jako współscenarzysta animacji Coco, będzie kreatywnym architektem serii, który będzie nadzorować tworzenie uniwersum.

Opowieści z Narnii od Netflix - kto będzie reżyserem?

Według medialnych spekulacji, które nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Netflix, to Greta Gerwig wyreżyseruje pierwsze dwa filmy z serii Opowieści z Narnii. Nie będzie to debiut, bo poznaliśmy już jej produkcje takie jak Lady Bird, Małe kobietki czy Frances Ha. Najnowszy film Grety Gerwig pod tytułem Barbie wejdzie do kin w 2023 roku.

Przebił opony w 40 autach w Krakowie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

Opowieści z Narnii od Netflix - fabuła

Fabuła Opowieści z Narnii od Netflix na ten moment nie jest jeszcze znana. Można się jednak spodziewać, że będzie to historia oparta na powieści C.S. Lewisa Siostrzeniec czarodzieja lub Srebrne krzesło. Żadna z tych książek nie doczekała się do tej pory adaptacji, a warto pamiętać, iż Siostrzeniec czarodzieja rozpoczyna książkową sagę. 

Harry Potter: ARCYTRUDNY quiz dla fanów książek o młodym czarodzieju!

Pytanie 1 z 10
Co Harry i Hagrid zjedli przed odjazdem pociągu do Hogwartu w pierwszej części sagi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE