Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: internet / redanianintelligence.com

Wiedźmin

Nowa animacja w uniwersum Wiedźmina. O kim będzie film “Wiedźmin: Syreny z głębin”?

2023-06-02 9:39

Wszystko wskazuje na to, że pojawi się nowy film anime w uniwersum Wiedźmina od Netflix. Poprzednia animacja "Wiedźmin: Zmora wilka" opowiadająca dzieje Vesemira została całkiem nieźle przyjęta przez fanów. Najnowsza animacja opowie historię pięknej Essi Daven zwanej “Oczko”. Sprawdźcie, kim była uwielbiana przez fanów Essi.

Nowy film “Wiedźmin: Syreny z głębin”

Nowy film anime ma przedstawić świat "Wiedźmina" z szerszej perspektywy. Bohaterem tej historii będzie uwielbiana przez wiele osób postać kobieca Essi Daven. Nowa animacja została zapowiedziana już we wrześniu 2021 roku jednak od tego czasu nie było żadnych oficjalnych wiadomości na temat produkcji. Rąbka tajemnicy uchylił serwis Redanian Inteligence, wiadomo już, że nowy tytuł produkcji to “Wiedźmin: Syreny z głębin” (ang. Witcher: Sirens of the Deep). Animacja ma być adaptacją pięknego i bardzo wzruszającego opowiadania A. Sapkowskiego “Trochę poświęcenia“. Animacją zajmie się Studio Mir.

Kim była Essi Daven?

Essi Daven zwana “Oczko” lub "Pacynką" byłą utalentowaną trubadurką i przyjaciółką Jaskra, który traktował jak młodszą siostrę. Była autorką wielu znakomitych ballad i pieśni i doskonale znała starszą mowę. Młoda bardka o błękitnych oczach i złotych włosach była zakochana w Geralcie. To ona otrzymała od wiedźmina wyjątkowy prezent naszyjnik z błękitną perłą oprawioną w srebro.

"Ponad pół setki ludzi (...) przysłuchiwało się dźwięcznej i melodyjnej balladzie, śpiewanej przez dziewczynę w skromnej niebieskiej sukience, siedzącej na podwyższeniu z lutnią opartą o kolano. Dziewczyna nie mogła mieć więcej niż osiemnaście lat i była bardzo szczupła. Jej włosy, długie i puszyste, miały kolor ciemnego złota." - A. Sapkowski, powiadanie "Trochę poświęcenia".