Najlepsze książki kucharskie z przepisami ze świata fantastyki! Musisz je mieć!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Najlepsze książki kucharskie z przepisami ze świata fantastyki! Musisz je mieć!

2023-03-07 9:09

Gotować może każdy! To prawdziwie magiczna umiejętność, bo dzięki dobrej kuchni możemy zbliżyć się z ludźmi. Jedzenie jest nieodzownym motywem wielu książek i filmów. Jeśli marzyliście, by spróbować potraw rodem z Wyzimy lub Hogwartu, to macie szansę! Wystarczy odpowiednia książka kucharska!

Najlepsze książki kucharskie z przepisami ze świata fantastyki znajdziemy od ręki niemal w każdej księgarni. Jeśli jednak szukamy czegoś wyjątkowego, to przeglądać warto również sklepy internetowe. Autorzy książek czerpali inspirację z i powieści, lecz często poświecili wiele lat na badanie regionów, w których wychowywali się ich autorzy. Dzięki temu poznawali smaki świata, które mogły inspirować J.K. Rowling, Andrzeja Sapkowskiego czy J.R.R. Tolkiena.

Pijany kierowca rozbił busa o radiowozów policyjny

Książki kucharskie z przepisami ze świata fantastyki

Fani znajdą na tynku wiele pozycji, które pozwolą im posmakować magicznych światów. Wśród nich są aż dwie (oficjalna i nieoficjalna) książki kucharskie Harry'ego Pottera! Zarówno w księgarniach, jak i internecie znajdą coś dla siebie fani Gry o Tron. Nie mogło zabraknąć oczywiście nieoficjalnej książki kucharskiej rodem z Władcy Pierścieni z między innymi przepisem na słynne lembasy.

  • The Unofficial Lord of the Rings Cookbook - dostępna ma być również w języku polskim. Jej cena waha się obecnie od 100 do 150 złotych na portalach sprzedażowych.
  • Harry Potter: Nieoficjalna Książka Kucharska - to przepisy na klasyczne dania, które pojawiają się na stole w Hogwarcie lub w Norze. W książce znajdziemy 200 magicznych przepisów idealnych dla czarodziejów i mugoli.
  • Uczta lodu i ognia - w której przepisy podzielone są na regiony świata. Możemy przygotować między innymi Śniadanie w Winterfell, Zupę z małży i wodorostów rodem z Południa, Sałatkę Sansy lub Słodkie bułeczki rodem z Muru.
  • Kuchnia Hogwartu - to 80 przepisów dla miłośników serii o młodym czarodzieju. Przepisy podzielone są według pór roku. Nie zabrakło oczywiście również przepisu na czekoladowe żaby i kremowe piwo!
  • Castle Rock Kitchen: Wicked Good Recipes from the World of Stephen King - to książka dostępna obecnie tylko na zagranicznym rynku. Znajdziemy w niej 80 przepisów nie tylko dla Lanisterów!
  • The Geeky Chef Cookbook: Real-Life Recipes for Fantasy Foods - to również wydana tylko w języku angielskim ciekawa pozycja dla gotujących nerdów. Znajdziemy w niej różne receptury na potrawy, które pojawiają się w znanych filmach i książkach.
  • Magia kuchenna. Receptury, przepisy, techniki i składniki niezbędne w kuchni czarownicy - pięknie wydana książka kucharska dla osób, które fascynuje magia. Czy można ją wprowadzić do naszej diety? Okazuje się, że tak!
  • The Witcher Cookbook - to oficjalna książka wydana przez CD Projekt RED. Znajdziemy w niej między innymi przepis na słynną machakańską polewkę i jeszcze 79 innych dań inspirowanych serią gier.

Masz dla nas ciekawy nerd-temat? Zgłoś go na nerdsfera@grupazpr.pl!

Wiedźmin - wielki test wiedzy!

Pytanie 1 z 9
Przez kogo został pasowany Geralt w nagrodę za obronę mostu na Jarudze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE